Попова: Русија има прототип на вакцина против ХИВ

Русија има прототип на вакција против ХИВ, изјави денеска шефицата на руската Служба за фитосанитарен надзор „Роспотребнадзор“, Ана Попова.

– Русија повеќе години работи на вакцина против ХИВ. Имаме свои прототипи, своја вакцина, истакна Попова.

Таа додаде дека на вакцината против ХИВ работат и научниците од Институтот Вектор. 

Тагови
реклама

Девојче почина поради предизвик на TikTok, започната истрага во Италија

Read more

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Read more

Еден човек го има добитното лото ливче од 1 милијарда долари во САД

Read more

Категорично ги отфрламе невистините дека придавката „македонски“ се заменува со уставното име, велат од Комисијата

Read more

Свет

ЕУ: Ќе ги принудиме фармацевтските компании да го почитуваат договорот за испорака

Read more

Германија купува нов препарат со антитела за лекување од COVID-19

Read more

Спасени 7 од 22 кинески рудари кои се затрупани две недели

Read more

Сопругата на Навални уапсена за време на протест во Москва

Read more
 

Вести

Дневен ковид биланс: 184 новозаразени и 6 починати

Читај повеќе

Казнети 385 лица за неносење на заштитна маска

Читај повеќе

Следниот месец во Албанија ќе пристигнат над 40.000 дози вакцини од Pfizer

Читај повеќе

И за моторите важи мерката за привремено одземање возило поради истечена регистрација

Читај повеќе

Вучиќ: Во Србија регистриран новиот вид на коронавирус

Читај повеќе

Ѓоргиев: Придавката „македонски“ останува во записниците на Мешовитата комисија

Читај повеќе

Утре без струја дел од корисниците во Аеродром и Бутел

Читај повеќе

ЕУ: Ќе ги принудиме фармацевтските компании да го почитуваат договорот за испорака

Читај повеќе
  • play_arrow

Прилог за изградбата на Треска од 1978 година

Читај повеќе