Популарна летна диета: За 3 дена се губат до 4 килограми

Оние кои биле малку мрзеливи или немале време да го подготват телото за одење на плажа, сега бараат начини за слабеење кои даваат брзи резултати.

Затоа, не е чудно што една од најпопуларните диети ова лето е онаа која дава резултати во рок од три дена.

Тридневната брза диета е нискокалорична диета и во неа навистина нема ништо волшебно бидејќи не постои трик со кој без мака ќе се ослободите од вишокот килограми.

Губењето на тежината е резултат на значително намалување на калориите, а она што се губи е делумно маснотии и главно задржана вода. Но, резултатите се многу видливи.

И тоа е тоа. Поради намалениот внес на калории, се препорачува оваа диета да се практикува само три дена.

ДЕН 1

Појадок:

Црно кафе или чај (малку засладен), 1/2 грејпфрут, едно парче тост, една лажица путер од кикиритки

Ручек:

Една туна, едно парче тост, кафе или чај (малку засладен) или вода

Вечера:

100 гр мелено месо (било кое), една шолја варена боранија, една шолја моркови, една шолја сладолед од ванила, едно средно јаболко, кафе или чај (малку засладен) или вода

ДЕН 2

Појадок:

Црно кафе или чај (малку засладен), едно варено јајце, едно парче тост, една банана

Ручек:

Една чаша сирење со малку маснотии, едно парче тост, кафе или чај (малку засладен) или вода

Вечера:

Две виршли, половина шолја моркови, една шолја брокула, половина шолја сладолед од ванила, кафе или чај (малку засладен) или вода

ДЕН 3

Појадок:

Црно кафе или чај (малку засладен), парче (околу 50 гр) младо сирење, едно парче тост, едно јаболко

Ручек:

Едно тврдо варено јајце, едно парче тост, кафе или чај (малку засладен) или вода

Вечера:

Една туна, една шолја моркови, една шолја карфиол, една шолја сезонско овошје, половина шолја сладолед од ванила, кафе или чај (малку засладен) или вода

Нутриционистите тврдат дека со оваа диета можете да изгубите и до 4 килограми за три дена.

Пред да започнете со оваа диета, задолжително консултирајте се со лекар.

реклама

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Read more

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Зошто Кинезите престанаа да ги исплаќаат кредитите за стан?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

Живот

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Read more

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Read more

11 книги за кои луѓето најчесто лажат дека ги прочитале

Read more

Како едноставно да избркате змија?

Read more
 

Магазин

Чаша млеко со јаболков оцет против запек и за побрз метаболизам

Читај повеќе

Слушајте си го телото: Пет знаци дека ви недостасува магнезиум

Читај повеќе

Како полесно да го преболите раскинувањето?

Читај повеќе

Почнува период што се случува еднаш на 12 години: Што ќе му донесе на секој хороскопски знак?

Читај повеќе

Како до совршено вкусна паста без варење во вода?

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа плетењето на пајакова мрежа?

Читај повеќе

Дали сте знаеле: Македонец го дизајнирал славниот југословенски киоск

Читај повеќе

Едноставен трик што ќе ви помогне да пешачите 40 минути подолго секој ден

Читај повеќе

Експертите многу јасно објаснија дали треба да се тушираме наутро или навечер

Читај повеќе