Популарната серија Peaky Blinders доби своја видеоигра

Додека со нетрпение очекуваме да излезе шестата сезона, наскоро ќе уживаме во новата игра за оваа популарна серија.

Peaky Blinders:Mastermind е произведена од студиото Futurlab во соработка со креаторот на серијата Стивен Најт.

Играта е креирана во стилот кој се однесува на итрото однесување на протагонистот Томи кој не размислува ниту за иднината, ниту за минатото, туку живее во сегашноста, а ова ќе го забележите во текот на играњето. 

Се очекува дека играта ќе излезе ова лето.

реклама

Гејминг

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Read more

Апдејтот Euro 2020 за PES ќе стигне во јуни

Read more

90-годишна Јапонка е најстарата гејмерка во светот

Read more

Гејмерите го изградија најголемиот град во Minecraft

Read more

Нови видеа

play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more
play_arrow

Зошто е добро да се исплачете?

Read more
play_arrow

Како да направите Facebook страница за вашиот бизнис?

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за последната сезона на „13 Reasons Why“

Read more