Попуштете ги звучниците: Болидот на Lamborghini на стазата Нирбургринг

Беше најбрз на стазата, а потоа стигна Porsche 911 GT2 RS. Сеедно, Lambo Huracan Performante е роден за на стазата, а ќе остане запаметен како еден од најбрзите што некогаш се појавиле на овој „свет асфалт“.

Со време од 6:52.01 беше побрз од Aventador SV, па дури и од Porsche 918. Porsche 911 GT2 RS ја презеде титулата најбрз со нешто помалку од пет секунди пократко време од во вториот круг, а потоа стигна Aventador SVJ и „го помести тлото“ под германскиот болид.

Неговото време е 6:44.95.

Да се вратиме на Huracan Performante кој дечките од SportAutо го повозија на стазата Нирбургринг. Фабричкото издание се покажа одлично, а атрактивното возење може да го видите во видеото. Не заборавајте да ги попуштите звучниците. Вреди!

реклама

Авто-мото

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more

Нови видеа

play_arrow

Лесни вежби за загревање на целото тело

Read more
play_arrow

Дали Путин вечно ќе владее со Русија?

Read more
play_arrow

Виери, Вентола и Адани снимија песна

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за возбудливиот трилер „Fatal Affair“

Read more
play_arrow

Дронска прошетка низ уништениот град Таиз

Read more
play_arrow

Без шеќер, без млеко: Разладете се со овошно сорбе

Read more
play_arrow

Три чекори до послаби и затегнати нозе

Read more
play_arrow

Како солзавецот стана „омилено оружје“ на американските полицајци?

Read more
play_arrow

Голот на Роналдо против Џеноа со брзина од 105 километри на час

Read more
play_arrow

National Geographic со дрон сними документарец за Монт Еверест

Read more
play_arrow

Домашен сладолед на четири начини

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за „Cursed“ - новата серија на Netflix

Read more