Попуштете ги звучниците: Болидот на Lamborghini на стазата Нирбургринг

Беше најбрз на стазата, а потоа стигна Porsche 911 GT2 RS. Сеедно, Lambo Huracan Performante е роден за на стазата, а ќе остане запаметен како еден од најбрзите што некогаш се појавиле на овој „свет асфалт“.

Со време од 6:52.01 беше побрз од Aventador SV, па дури и од Porsche 918. Porsche 911 GT2 RS ја презеде титулата најбрз со нешто помалку од пет секунди пократко време од во вториот круг, а потоа стигна Aventador SVJ и „го помести тлото“ под германскиот болид.

Неговото време е 6:44.95.

Да се вратиме на Huracan Performante кој дечките од SportAutо го повозија на стазата Нирбургринг. Фабричкото издание се покажа одлично, а атрактивното возење може да го видите во видеото. Не заборавајте да ги попуштите звучниците. Вреди!

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Осврт на „Музеј на невиноста“ од Орхан Памук

Read more
play_arrow

Погледнете го трејлерот за видеоиграта Project Cars 3

Read more
play_arrow

5 рецепти за крофни

Read more
play_arrow

Фејл компилација: Матуранти 2020

Read more
play_arrow

Како да го избришете профилот на Zoom?

Read more
play_arrow

Идеја за појадок: Вкусен тост со авокадо

Read more
play_arrow

Утрински стомачни на празен стомак

Read more
play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Read more
play_arrow

Гејмерски рекорди кои најверојатно никогаш нема да бидат срушени

Read more
play_arrow

Каролина Куркова ги споделува домашните рецепти за убавина

Read more
play_arrow

Колку протеини треба да внесувате дневно?

Read more
play_arrow

Научната фантастика како инспирација за денешните роботи

Read more