Попуштете ги звучниците: Болидот на Lamborghini на стазата Нирбургринг

Беше најбрз на стазата, а потоа стигна Porsche 911 GT2 RS. Сеедно, Lambo Huracan Performante е роден за на стазата, а ќе остане запаметен како еден од најбрзите што некогаш се појавиле на овој „свет асфалт“.

Со време од 6:52.01 беше побрз од Aventador SV, па дури и од Porsche 918. Porsche 911 GT2 RS ја презеде титулата најбрз со нешто помалку од пет секунди пократко време од во вториот круг, а потоа стигна Aventador SVJ и „го помести тлото“ под германскиот болид.

Неговото време е 6:44.95.

Да се вратиме на Huracan Performante кој дечките од SportAutо го повозија на стазата Нирбургринг. Фабричкото издание се покажа одлично, а атрактивното возење може да го видите во видеото. Не заборавајте да ги попуштите звучниците. Вреди!

реклама

Авто-мото

Нов проект: CityHawk, електричен летачки автомобил

Read more

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Во забавена снимка: Како делуваат различните маски за заштита од COVID-19?

Read more
play_arrow

Рецепт на денот: Хумус на турски начин

Read more
play_arrow

Да ти нацртам: Што значи безбедна дистанца од 2 метра?

Read more
play_arrow

Дуа Липа објави нов спот за „Hallucinate“

Read more
play_arrow

Коронавирус и имунитет – научно објаснето

Read more
play_arrow

Како ќе патуваме со авион во ковид иднината?

Read more
play_arrow

8-минутни вежби за стомачни со Памела Рајф

Read more
play_arrow

Споредба на Хрватска и Србија

Read more
play_arrow

Дали е подобро да се посвои машко или женско маче?

Read more
play_arrow

Стигна трејлерот за продолжението на Netflix хитот „The Kissing Booth“

Read more
play_arrow

Летен фит предизвик: Затегнете ги нозете

Read more
play_arrow

Какви последици по здравјето имаат луѓето кои прележуваат COVID-19?

Read more