Поради филм кој моментално е хит, песна од 2004 година го освојува интернетот

Филмот „Anyone but You“ ги врати романтичните комедии на голема врата, а судејќи по популарноста на социјалните мрежи, воскресна и песна од 2004 година.

Станува збор за песната „Unwritten“ на Наташа Бедингфилд, која е оживеана и се појавува на најслушаните топ листи ширум светот, како и една од најкористените музики за позадина за видеа на TikTok.

„Anyone but You“ пристигна во кината на крајот на декември 2023 година, а оттогаш популарноста на хитот од 2004 година не опаѓа. Во првите неколку дена по објавувањето на оваа романтична комедија, песната „Unwritten“ имаше повеќе од милион стримувања на онлајн платформите.

Remote video URL

На TikTok има десетици илјади „Unwritten“ видеа, а некои од нив имаат милиони прегледи.

Самата пејачка сподели видеа од корисниците кои уживаат во обновената популарност на овој хит, а неодамна настапи и на People's Choice Awards каде ја изведе токму оваа песна.

@pokemonmasterzo I drench myself in words unspoken almost every day #fyp #unwritten #natashabedingfield ♬ Unwritten - Natasha Bedingfield

„И порано имав песни во филмови, но овој пат навистина ми се допаѓа начинот на кој се користи на таков посебен начин што прави да се чувствуваш радосно. Луѓето всушност ја пеат додека го напуштаат киното“, изјави Наташа за NME.

Режисер на филмот е Вил Глак, а главните улоги ги толкуваат Глен Пауел (Бен) и Сидни Свини (Биа).

Бен и Биа изгледаат како совршен пар, но по неверојатниот прв состанок, се случува нешто што ја претвора нивната огнена привлечност во ледена - додека неочекувано не се најдат заедно на свадба во Австралија. Така, тие го прават она што би го направиле било кои двајца зрели возрасни - се преправаат дека се пар.

Remote video URL
реклама

Се бараат доброволци за експеримент: За 60 дена ќе добијат 18.000 евра

Read more

Како би изгледала Европа ако светското море се подигне за 100 метри?

Read more

Наутро или навечер - кога е најдобро да земате витамин Д?

Read more

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Read more

Филм & ТВ

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Read more

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Read more

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Read more

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Read more
 

Сцена

  • play_arrow
  • filter

Скарлет Јохансон и Ченинг Тејтум ве носат на Месечината во филм за настанот од 1969

Читај повеќе

Зошто HBO се откажа од спин-оф серијата за Џон Сноу?

Читај повеќе
  • play_arrow

Стигна првиот тизер трејлер за новиот Joker, обожавателите поделени

Читај повеќе
  • filter

Фаворитот за новиот Бонд се појави на црвениот тепих со 24 години постарата сопруга

Читај повеќе
  • play_arrow

Како Шакира се потруди никој да не дознае дека глумела во теленовела?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Читај повеќе

Саша Барон Коен и Исла Фишер се разведуваат по 13 години брак

Читај повеќе

Протекоа детали за продолжението: Свини или Зендаја ќе биде следната Бонд девојка

Читај повеќе
  • play_arrow

Прв трејлер за романтичната комедија Mother of the Bride

Читај повеќе