Поради неисплатени плати работник во Германија сруши половина зграда

Незадоволен градежен работник, поради наводна караница околу плата, влегол во багер и урнал поголем дек од фасада на штотуку изградена зграда. Штетата е околу 500.000 евра.

Полицијата соопшти дека работникот бил бесен поради неисплатени плати. Тој не бил пијан, ниту под влијание на дрога.

Идните станари на станбениот урнат комплекс кои планирале наскоро да се вселат сега ќе мора да почекаат неколку месеци, додека штетата не биде санирана. Работникот освен дел од фасадата на зградата бесот го истурил и на гаражите во близина. Во некои од нив биле складирани плински боци кои за среќа не експлодирале инаку целата приказна ќе имаше трагичен крај.

Германските медиуми пренесуваат дека работникот престанал со оштетувањето затоа што багерот се расипал. Потоа влегол во својот автомобил, а подоцна самиот се пријавил во полиција.

Оштетени се најмалку 30 апартмани во инцидентот, а вкупната штета е околу 500.000 евра. Од градежната филма Ingo Fangerow велат дека на работникот сè му е исплатено, според договореното.

URL
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Басистката на „Манескин“ настапи топлес на концерт во Париз

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Живот

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Read more

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Read more

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Read more

Какво кафе пиете открива многу за вашиот карактер

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе