ЕХФ ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Поради позитивни кај ПИК Сегед одложен натпреварот со Вардар

На барање на унгарскиот тим е одложен натпреварот од 3. коло во Групата А од Лигата на шампионите помеѓу ПИК Сегед и Вардар 1961 кој требаше да се игра в четврток.

ПИК Сегед се соочува со голем кластер на позитивни ракометари на COVID-19 поради што побара од ЕХФ одложување на натпреварот. Здравствените протоколи во Унгарија налагаат тимот да замине во карантин кој ќе трае најмалку една недела, а можеби и подолго.

Ова е втор натпревар и за ПИК Сегед и за Вардар кој е одложен поради коронавирусот. Минатата недела Вардар требаше да биде домаќин на Елверум, но Норвежаните побараа одложување со цел да се избегне влегување во карантин по пристигнувањето дома бидејќи ќе се вратеа од Македонија, земја кога според норвешките власти е од висок ризик.

реклама

Се гради највисоката кула во светот, ќе биде висока 1.000 метри

Read more

Неделен хороскоп од 25 септември до 1 октомври

Read more

Што се добива кога ќе завариш две Југо коли во една?

Read more

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Read more

Ракомет

Папаниколау се расплака пред новинарите по елиминацијата на Грција

Read more

РК Еурофарм Пелистер ги објави цените за ЛШ: сезонските билети чинат од 5.500 до 6.500 денари

Read more

Борко Ристовски е нов извршен директор на РК Вардар 1961

Read more

Нов дебакл на младите ракометарки на ЕУРО, сега од Србија

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Џанг спектакуларно го нокаутира Џојс

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо во арапска носија изведе бедуински танц со меч

Читај повеќе

Mundo Deportivo: Модриќ наскоро ќе биде во тимот на Меси

Читај повеќе

Томас Милер има 100 победи во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Роналдо не доби пенал, па му се налути на судијата

Читај повеќе

Капело објасни зошто Јувентус има предност во трката за Скудетото

Читај повеќе

Дрес од МЗТ за градоначалникот на Њујорк, Ерик Адамс

Читај повеќе

И Интер добива сопственик од Блискиот Исток?

Читај повеќе

Хамилтон пред Јапонското ГП: Се надевам Ред Бул нема да биде 30 секунди пред сите

Читај повеќе