Поради верижна сообраќајка во прекин сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица

Поради верижна сообраќајка во прекин e сообраќајот на патот Делчево – Македонска Каменица. Сообраќајката се случила во близина на патот кој води за село Бигла, а според информации на очевидци кои ги потврдија и од делчевската полиција, во сообраќајката учествувале три возила и еден камион.

Посочуваат дека сообраќајката настанала кога возило со странски регистерски таблички се обидело да го помине камионот.

На лице место покрај полицијата која врши увид е и возило на Итната медицинска помош. Според информации од овие служби нема сериозно повредени лица.

Повеќе детали од полицијата најавија во текот на денот. 

реклама

Падна нов договор за цената на руската нафта

Read more

Експерименталната вакцина против ХИВ е успешна кај 97% од испитаниците

Read more

Нефудбалските моменти меѓу Србија и Швајцарија: Провокации на сите страни

Read more

Бојата на столицата може да открие дали имате висок холестерол

Read more

Хроника

МВР: Немало закани, ниту напад кон полициски службеници во Арачиново

Read more

Украдено возило на Итната помош во Општата болница во Кочани

Read more

Тинејџер од Аеродром ја тепал мајка си пред трговски центар

Read more

Претрес во Тетово: Приведени шест лица, најден кокаин

Read more
 

Вести

МВР: Немало закани, ниту напад кон полициски службеници во Арачиново

Читај повеќе

Украдено возило на Итната помош во Општата болница во Кочани

Читај повеќе

Дали Путин ќе ги искористи мировните преговори за обнова на армијата?

Читај повеќе

Претставен новиот нуклеарен бомбардер B-21 на американската армија

Читај повеќе

Магла на Стража

Читај повеќе

Падна нов договор за цената на руската нафта

Читај повеќе

Колку украински војници во моментов се обучуваат во ЕУ?

Читај повеќе

Стојковски: Долгот кон приватните превозници е наследен

Читај повеќе

Облачно со слаб до умерен ветар

Читај повеќе