Поранешна манекенка го обвини Доналд Трамп за сексуално вознемирување

Поранешната манекенка Ејми Дорис тврди дека американскиот претседател Доналд Трамп сексуално ја малтретирал во 1997 година, пренесе Guardian.

Наводниот инцидент се случил во текот на турнирот на УС Опен во 1997 година, а Дорис тврди дека Трамп ја допирал и бакнувал. Непријатниот настан се случил пред тоалетот на ВИП ложата на Трамп во Њујорк, на 5 септември 1997 година. Дорис тогаш имала 24 години и тврди дека Трамп цврсто ја држел така што не можела да избега.

„Ме бакнуваше, а јас го туркав. Цврсто ме држеше и ме допираше по задникот, градите, грбот. Не можев да се ослободам. Мислам дека со забите го повредив неговиот јазик додека се обидував да се ослободам“, изјави Дорис.

Трамп преку адвокатите ги отфрли сите обвинувања.

Дорис сега живее на Флорида, а сите докази за средбата со Трамп, меѓу кои и билетот за УС Опен и заеднички фотографии со Трамп, кој тогаш имал 51 година и бил во брак со втората сопруга Марла Мејплс.

Нејзините тврдења ги потврдуваат и луѓето на кои им се доверила за споменатиот инцидент. Меѓу нив се нејзината мајка и пријател, на кои им кажала неколку дена по инцидентот. За непријатниот настан зборувала и со нејзиниот терапевт.

Дорис денеска има 48 години и е мајка на две ќерки. По споменатиот напад Трамп повеќе не ја нападнал, но се обидувал да оствари нешто со неа иако таа го одбила.

реклама

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Read more

Храна која е богата со витамин Д

Read more

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Read more

Погледнете што може да направи камера од 3.200 мегапиксели

Read more

Живот

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Read more

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Read more

Eмили Рајтаковски е бремена: Детето само ќе каже кој пол е

Read more

Нацртано: Нега на собните растенија на преминот кон ладна сезона

Read more

Магазин

Зошто коронавирусот е толку опасен за човечкиот организам?

Читај повеќе
  • play_arrow

Подемот и падот на Ден Билзеријан – Кралот на Instagram

Читај повеќе

За спомен од корона - поштенски марки од тоалетна хартија

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов Гинисов рекорд за најголема фонтана

Читај повеќе

Загадувањето на воздухот ја зголемува смртноста од КОВИД за 15 проценти

Читај повеќе

10 начини на кои пандемијата ќе ги промени луѓето и човештвото

Читај повеќе

Предлог за читање: „1984“ од Џорџ Орвел

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои најмногу зеленеат од љубомора

Читај повеќе
  • play_arrow

Пробајте го најстариот рецепт за палачинки

Читај повеќе