Поранешна службеничка на полицијата пронајдена мртва во стан во Охрид

Охрид, 14 јануари 2022 (МИА) – Безживотно тело на женско лице синоќа е пронајдено во стан на улицата „Сирма Војвода“ во Охрид.

Според непотврдени официјални информации, станува збор за М.М., поранешна припадничка на полициската служба, на која пред четири години ѝ бил прекинат работниот однос поради објавување недолични содржини преку социјалните мрежи.

Причините за настапувањето на смртта односно околностите во врска случајот ќе ги покаже истрагата врз основа на увидот на лице место спроведен уште во текот на вчерашниот ден. По наредба на јавен обвинител телото на починатата е дадено на обдукција.

реклама

Што следи по омикрон и кога конечно ќе заврши пандемијата?

Read more

Надал се пласираше во четвртфинале, Ѓоковиќ дозна одлична вест

Read more

Од женски агол: Пет вистини за сексот кои никој не ви ги кажал

Read more

Чаша вода наутро на празен стомак? Да, само под еден услов

Read more

Хроника

Триесет дена притвор за жител на Порој кај кого беше најдено оружје и муниција

Read more

30-дневен притвор за возачот кој усмрти девојка кај Сити мол

Read more

Предложен притвор за возачот осомничен за тешката сообраќајна несреќа кај Сити мол

Read more

Малолетничка пријавила физички напад и закана со пиштол од поранешното момче

Read more
 

Вести

Правилата за влез во Грција продолжени за уште две недели

Читај повеќе

Изгубена генерација: Зголемен бројот на самоубиства кај младите поради пандемијата

Читај повеќе

Премиерката на Нов Зеланд ја откажа венчавката поради 12 нови случаи во земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Новинарка во Турција уапсена бидејќи го навредила Ердоган на Twitter

Читај повеќе

Активни 20.250 случаи на заразени со COVID-19

Читај повеќе

Сончево, многу студено и ветровито

Читај повеќе

Триесет дена притвор за жител на Порој кај кого беше најдено оружје и муниција

Читај повеќе

ЕСМ ги потпиша договорите со БЕГ, објавени детали

Читај повеќе

Голем пад на вредноста на биткоин

Читај повеќе