Поранешна стриптизерка ја постигна првата победа во УФЦ

Ванеса Демопулос ја постигна првата победа во УФЦ.

Ванеса ја победи Аргентинката Силвана Гомес Хуареs на настанот УФЦ 270 уште во првата рунда.

Ванеса го привлече вниманието на јавноста бидејќи пред да се бори беше стриптизерка. И додека се бореше во промоцијата LFA, таа работеше како стриптизерка, но за да се подготви за УФЦ мораше да ја напушти работата.

Пред првата УФЦ борба, таа продолжи да работи како стриптизета за пари и не можеше добро да се подготви за првата борба, па беше поразена од Џеј Џеј Олдрих.

Сега таа се посвети исклучиво на ММА борбите и дојде до првата победа.

По натпреварот таа му даде интервју на Џо Роган, а прво му скокна во прегратка.

Remote video URL
Тагови
реклама

Заврши најкрвавата битка во Украина, Азовстал во рацете на Русите

Read more

Полска бара демилитаризација и преименување на Калининград, Русите се изнасмеаја

Read more

Необична снимка: Уште еден доказ дека со Путин нешто не е вo ред?

Read more

Обрнете внимание: 6 важни симптоми кои укажуваат на опасен рак

Read more

Останати спортови

Сузуки го напушта Мото ГП на крајот на сезоната

Read more

Брејди аналитичар на Fox за 375 милиони долари

Read more

Зошто беше откажана борбата меѓу „најстрашниот“ човек на светот и иранскиот Хулк?

Read more

Вознемирувачка глетка: Чендлер со редок нокаут го „згасна“ легендарниот Фергусон

Read more
 

Спорт

Леброн Џејмс: Лука Дончиќ ми е омилен играч

Читај повеќе

ЛЕ финале во Севиља: 5.000 полицајци за гужва „тешка“ 50 милиони евра

Читај повеќе
  • play_arrow

Дали голот на сезоната во Серија А го постигна Сасуоло?

Читај повеќе

Се зголемуваат шансите Италија да игра на Мундијалот наместо Еквадор

Читај повеќе
  • play_arrow

Никој не плачел по Јуве како Дибала

Читај повеќе

Ибра останува во Милан, но на директорска позиција?

Читај повеќе
  • play_arrow

Tестирано револуционерно офсајд правило, постигнати 10% повеќе голови

Читај повеќе

Меси купува 35% од акциите на клубот на Бекам и ќе игра за него од 2023 година

Читај повеќе

По 32 години Англија го доби вториот геј фудбалер - Џејк Даниелс од Блекпул

Читај повеќе