Поранешна УФЦ шампионка претепана од ММА борач, гола избегала од хотелска соба

Поранешната УФЦ шампионка Нико Монтањо заврши во болница откако наводно била физички нападната од ММА борачот Џастин Ватсон.

Монтањо во 2017 година стана УФЦ шампионка во мува категорија. На Instagram Story во неколку постови таа објави дека Ватсон ја нападнал во хотелска соба во Остин, Тексас. Потоа била префрлена со повреди во болница.

„Ватсон ме нападна, ми застана на врат и ме удираше со нога по глава. Потоа ме влечеше за косата и ме удираше по глава со ќошето од креветот. Успеав да побегнам, трчав гола низ ходниците и за среќа некој ме слушна и успеа да ме спаси. Среќа што сум силна и знам да се борам, па успеав да се одбранам“, го опиша таа непријатниот инцидент.

Нејзиниот менаџер Рики Контенстете за MMA Fighting потврди дека разговарал со Монтањо откако била хоспитализирана, организирајќи безбеден превоз од Тексас до нејзиниот дом во Ново Мексико.

Монтањо не објасни дали била во врска со Ватсон или тој провалил во нејзината соба.

URL
Тагови
реклама

Секс во бременост: Дали е безбеден за бебето и кои пози и се најудобни на жената?

Read more

Ситуации и места каде што е најлесно да се заразите со омикрон

Read more

Зеленчук што дебелее: Ако сте на диета, внимателно колку го јадете

Read more

IQ мапа: Кој е поглуп, а кој попаметен од Македонците во Европа?

Read more

Останати спортови

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Read more

Мекгрегор најплатен спортист во светот, еве колку заработува по минута

Read more

Кобајаши победник на новогодишната турнеја Четири скокалници

Read more

Како иранскиот Хулк се подготвува за мечот на годината?

Read more
 

Спорт

Билетите за СП 2022 за Катарците ќе чинат 11 долари, за странците најевтините 70 долари

Читај повеќе

Надал: Играм голф, не сум голем љубител на фитнес

Читај повеќе

Судијата заплака по вчерашниот скандал со Милан, Ибра се покажа како џентлмен

Читај повеќе

Милевски за Жоржињо, Ристовски за Левандовски

Читај повеќе

Нордијците Јада и Цветановска ќе нѐ претставуваат на ЗОИ во Кина

Читај повеќе

Како гласаа Роналдо, Меси и Левандовски во изборот на ФИФА?

Читај повеќе

Кои се најцрните сценарија за Новак Ѓоковиќ?

Читај повеќе

Медведев го смета Надал за фаворит на Австралија Опен

Читај повеќе
  • play_arrow

Пиоли: Судијата ни се извини

Читај повеќе