Поранешната партнерка на Илон Маск: Ќе направам лезбејска комуна во вселената

Кајгана/МИА
/ 28.09.2021 / 09:45

По разделбата со Илон Маск, канадската поп-пејачка Клер Елис Буше, позната како Грајмс, вели дека планира да замине во вселената и да стане лезбејка.

Грајмс, која има едногодишен син со милијардерот и сопственик на компанијата SpaceX, се пошегува дека „ќе ја колонизира Европа (една од месечините на Јупитер) за лезбејска вселенска комуна, одделно од Маск“.

Се чини дека пејачката успеа на шега да одговори на договорот на компанијата на Маск со НАСА, вреден 178 милиони долари, што им помогна да стигнат до Јупитеровата месечина Европа (засега, само со беспилотно летало), во обид да дознаат дали таму има живот или не.

Минатата седмица беше објавено дека двојката ја прекинала тригодишната врска. Илон (50) тогаш рече:

„Сѐ уште се сакаме, често се гледаме и имаме одличен однос“.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Живот

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Read more

20 најдобри градови за семеен одмор

Read more

Петте најсрамежливи знаци во Зодијакот

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе