Поразениот Мекгрегор сака повторно да се бори со Поарје

Конор Мекгрегор беше поразен од Дастин Поарје во нивното второ УФЦ соочување што се одржа во Абу Даби синоќа.

Поарје со нокау го победи поранешниот шампион во втората рунда и првпат во кариерата Ирецот изгуби на тој начин.

После натпреварот, Мекгрегор спортски му честиташе на својот противник и најави дека ќе продолжи да тренира и дека ќе продолжи да се бори.

Remote video URL

А против кого би сакал да влезе во октагонот во следната борба, откри на Instagram.

„Ви благодарам на сите за поддршката! Не беше моја ноќ/утро, но борбата беше добра. Возбуден сум за трилогијата. Дастин е страшен натпреварувач и со нетрпение очекувам нова борба со него“, напиша Мекгрегор, најавувајќи го третото соочување со Поарје.

Поарје по мечот исто така истакна дека очекува трета борба со Мекгрегор бидејќи сега скорот е 1-1.

За потсетување, Ирецот победи на првото соочување во септември 2014 година, со нокаут во првата рунда.

реклама

Мајк Тајсон заработува милиони долари од бизнисот со канабис

Read more

Стигна и првата аудиоснимка од Марс: Каков звук има на Црвената планета?

Read more

Ласерските топови се иднината: САД го развиваат најмоќното оружје

Read more

Што може да ви се случи ако долго време немате секс?

Read more

Останати спортови

Тајгер Вудс се разбуди од операцијата по страшната сообраќајна несреќа

Read more

Македонските скијачи не се пласираа на утрешната завршница во Кортина

Read more

Македонските скијачи денеска настапуваат на СП во Кортина д'Ампецо

Read more

Сами си го бараа: Хабиб ја истрола Барса на Instagram

Read more
 

Спорт

  • play_arrow

Јута го среди шампионот Лејкерс

Читај повеќе

Вардар против Елверум ја прекина серијата без победа во Лигата на шампиони

Читај повеќе

Турнирот во Доха без најдобрата светска тенисерска Барти

Читај повеќе

Тухел: На Атлетико не му дозволивме ни воздух да земе

Читај повеќе

Кимих постави рекорд во 50-тиот јубилеен натпревар во ЛШ

Читај повеќе

Зидан: Аталанта игра премногу офанзивно

Читај повеќе

Левандовски го надмина Раул и стана трет најдобар стрелец во ЛШ

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ со тројка со звукот на сирената го сруши Бостон

Читај повеќе
  • play_arrow

Жиру со ножички го реши Атлетико, Баерн шампионски кај Лацио

Читај повеќе