Порно страница му нуди работа на Пол Пирс по отказот од ESPN

Поранешната ѕвезда на НБА Пол Пирс беше отпуштен од ESPN за недолично однесување затоа што вечерта пред Велигден на Instagram вршеше пренос во живо од забава со егзотични танчарки, очигледно под влијание на опијати.

Вториот најдобар стрелец во историјата на Бостон Селтикс ја заврши својата играчка кариера во 2017 година, по што соработуваше со ESPN како кошаркарски аналитичар и инсајдер и редовно се појавуваше во таа улога во програмата на НБА лигата.

URL

Американските медиуми објавија дека ESPN ја раскинал соработката со Пирс, но тој не мораше да чека долго за понуда за нова работа, иако на малку поинаква платформа.

Дечките од порно страницата CamSoda сакаат Пирс да стане нивниот прв кошаркарски аналитичар, кој би зборувал за теми околу НБА лигата, додека во позадина транцуваат (поолу)голи девојки. За тој ангажман му нудат 250.000 американски долари.

„Имаме многу егзотични танчерки, cam-девојки и сексуални работници во  CamSoda и со задоволство би ја удоволиле Вашата наклонетост кон жените, па ќе можете слободно да вршите пренос додека девојките тверкаат во позадина“, напиша заменик-претседателот на веб-страницата, јасно алудирајќи на сцената во која се прикажа Пирс.

URL
Тагови
реклама

Принцот Филип беше против разводот на Чарлс и Дијана: Никој со здрав разум не би ја оставил за Камила

Read more

Текстилниот сектор пред колапс

Read more

Американски водител: Бил Гејтс мисли дека е Бог

Read more

Кои се голите девојки уапсени во Дубаи и кој стои зад сето тоа?

Read more

Живот

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Read more

Почина принцот Филип, сопругот на британската кралица Елизабета II

Read more

Најдобрите 20 европски замоци

Read more

Млада Месечина во Овен ќе им го промени животот на овие знаци

Read more
 

Магазин

Смути од само неколку состојки за чистење на црниот дроб и цревата

Читај повеќе

Идеја за ручек: Печени пилешки прсти

Читај повеќе

Родени под среќна ѕвезда: Најталентирани хороскопски знаци

Читај повеќе

Рецепт на денот: Запечени енчилади со пилешко и кашкавал

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е чипираниот мајмун на Илон Маск кој игра видеоигра со помош на неговите мисли

Читај повеќе
  • play_arrow

Фејл компилација на неделата

Читај повеќе
  • play_arrow

Осум брзи и здрави идеи за појадок

Читај повеќе
  • play_arrow

Како да се држите до планот за здрава исхрана?

Читај повеќе

Седум прашања за сексот што ги мачат луѓето во долги врски

Читај повеќе