Пороен дожд и грмежи во попладневните и вечерните часови

Синоптичарите за денеска попладне и во вечерните часови најавуваат пороен дожд и грмежи.

Во текот на ноќта процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, електрични празнења, засилен ветер и појава на град.

Во делови од Скопската котлина во вечерните часови и во текот на ноќта ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

За утре претпладне, синоптичарите најавуваат променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Наместа во јужните делови врнежите ќе бидат поројни, проследени со појава на грмежи. Ќе дува и засилен до силен ветер од северен правец, кој повремено ќе надминува брзина и над 60 км/час.

реклама

Како изгледа балканско семејство на плажа?

Read more

Украинки продадоа разголени фотографии за 800.000 долари за помош на својот народ

Read more

Јаглехидрат што најдобро помага за топење на салото на стомакот

Read more

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Read more

Македонија

Одземени лиценците на БЕГ и за дистрибуција и снабдување со топлинска енергија

Read more

180 ковид-позитивни во изминатите три дена, починати нема

Read more

Поевтинуваат бензините и дизелот

Read more

Со блокада на влезот на Скопје во Автокоманда продолжува генералниот штрајк на ССМ

Read more
 

Вести

Усвоени измените со кои трговците во туристичките места ќе можат да работат во недела и на празници

Читај повеќе
  • play_arrow

Со ракета погоден преполн шопинг-центар во градот Кременчук, има жртви

Читај повеќе

Одмазда за Калининград: Литванија изложена на голем сајбер напад од Русија

Читај повеќе

Раст на цената на златото по најавата дека Г7 ќе забрани увоз од Русија

Читај повеќе

Одземени лиценците на БЕГ и за дистрибуција и снабдување со топлинска енергија

Читај повеќе

Русија не може да го плати надворешниот долг за првпат по Октомвриската револуција од 1917 година

Читај повеќе

Употребата на придавката за граѓаните на Северна Македонија е ненамерна грешка, велат од Кабинетот на Макрон

Читај повеќе

180 ковид-позитивни во изминатите три дена, починати нема

Читај повеќе

Поевтинуваат бензините и дизелот

Читај повеќе