Porsche 911 e виновен за лошата продажба на Aston Martin Vantage

Не е тајна дека на компанијата Aston Martin оваа година не ѝ цветаат рози, а една од причините е актуелниот спортски автомобил Porsche 911(992).

По успехот во 2018 година, британската автомобилска компанија оваа година има слаба заработка од продажбата во Европа.

Од компанијата признаваат дека основната причина е лошиот одзив за купување на новата генерација на спортскиот Aston Martin кој е продаден само на 878 европски купувачи. 

За лошата продажба, главен виновник се смета германскиот спортски автомобил Porsche 911, кој само во септември се продаде на 1.773 купувачи.

Луксузната компанија го пoкажа тизерот за новиот Aston Martin SUV DBX,  за кој се надеваат дека ќе ја подобри финансиската ситуација на нивната компанија.

реклама

Скопјанец организирал фудбалски турнир непочитувајќи ги мерките за заштита од COVID-19

Read more

Новиот играч на Јувентус полни батерии на Охридското Езеро

Read more

Чеферин: Во иднина нема да се повтори Ф8 форматот

Read more

Малку допири, многу уживање: Идеална секс поза за летните денови

Read more

Авто новости

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Read more

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Read more

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Read more

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Read more

Автомобили

  • play_arrow

Прв во историјата на BMW: M3 Touring доаѓа во 2022

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Изгледа како Mustang, вози како Tesla – рускиот електричен Aviar

Читај повеќе
  • play_arrow

Забавен тизер за Ford Puma ST, деби во септември

Читај повеќе
  • play_arrow

Кој е Томас Шeјфер, новиот шеф на Škoda?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Ретка ѕверка: Zagato IsoRivolta GTZ ќе се произведе во само 19 примероци

Читај повеќе
  • play_arrow

Sony ќе тестира електричен автомобил

Читај повеќе
  • filter

Суперспортскиот модел на Mercedes сега развива 530 коњски сили

Читај повеќе
  • filter

Поглед во освежениот BMW M5

Читај повеќе

Елон Маск: Tesla автомобилите се прескапи, потребен е поевтин модел

Читај повеќе