Porsche Exclusive ги покажа деталите кои се нудат за новото 911 Turbo S

Во одделот за персонализација на Porsche подготвија дополнителна пакет опрема за купувачите на новото Porsche 911 Turbo S чијашто испорака започнува во втората половина на оваа година.

Пред да се обратат во некои од многубројните компании за тјунирање, купувачите коишто сакаат поинакво Porsche можат да се обратат на ентузијастите кои работат во одделот Porsche Exclusive, а тие ќе им понудат неколку елементи за персонализирање на новиот модел 911 Turbo S.  Основната цена на овој модел во Германија изнесува 218.212 евра.

На фотографиите може да се забележи најмоќниот модел од серијата 991 опремен со црни елементи со висок сјај околу стаклата, а на каросеријата се истакнува новиот комплет со двобојни 20 и 21-инчни алуминиумски фелги.

За деталите во кабината не се потребни дополнителни додатоци, а како дополнителен пакет ќе биде и Lightweight Package кој вклучува инсталирање на задни седишта и полесни стакла.

Новото 911 Turbo S го придвижува 3,8-литарски 6-цилиндричен бит турбо боксер мотор кој произведува 650 коњски сили и 800 Nm максимален вртежен момент.

реклама

„Исцелител“ вечерва премиерно на МРТ

Read more

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Read more

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Read more

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Read more

Автомобили

Volkswagen го менува начинот на продажба за електричните модели

Read more

Голем пропуст на Model 3 на Tesla - се откачи волан во текот на возењето

Read more

Што има во внатрешноста на седиштето на Tesla?

Read more

Поглед во тјунираниот Audi Q5 55 TFSI e

Read more

Ново

Во најдлабокиот рудник во светот заразени 164 рудари со коронавирус

Читај повеќе

Јовески: Пандемијата со COVID-19 одлага одредени дејствиjа по предметите на СЈО

Читај повеќе

Натпреварот Ливерпул-Атлетико Мадрид во ЛШ поврзан со 41 смртен случај од COVID-19

Читај повеќе

Почина затвореник од КПУ Идризово

Читај повеќе

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Читај повеќе

Новите заразени со COVID-19 во Скопје се од Гази Баба, Бутел, Чаир, Сарај, Карпош 1 и од Аеродром

Читај повеќе
  • filter

Искрени илустрации за секојдневието на мајка со двегодишно дете

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

[Дигитален Моден викенд Скопје] Од блогерка, дизајнерка до стилистка – Дани Ѓуровска ги состави стајлинзите за Guess

Читај повеќе

Кинеска вакцина против COVID-19 испитана врз луѓе е безбедна и ефикасна

Читај повеќе