Porsche го откри електричниот Taycan пред публиката во Гудвуд

Дискретно маскираниот Porsche Taycan изминатиот викенд за првпат се појави пред публиката на манифестацијата Goodwood Festival od Speed во Англија. Во пресрет на септемвриската официјална премиера на овој автомобил, тој за првпат го почувствува отворениот асфалт и за момент ги сите очи беа вперени во него.

Зад управувачот на спектакуларниот Porsche Taycan седеше некогашниот Формула 1 возач Марк Вебер. Овој електричен модел е заснован на концептот Mission E од 2015 година, а компанијата од Штутгарт веќе се подготвува за проширување на производните капацитети, бидејќи интересот за него уште сега е огромен.

реклама

Авто-мото

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more
Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Какво е возењето при брзина од 1.011 км/ч?

Read more

Нови видеа

play_arrow

Корона-робот дезинфицира по индиските улици

Read more
play_arrow

Малку поразлични рецепти со тестенини

Read more
play_arrow

10 фудбалери на кои ова им е последна шанса да си ја спасат кариерата

Read more
play_arrow

Како се снајде најбрзиот Mégane на патеката во Нирбургринг?

Read more
play_arrow

Мезе на денот: Потпечени лепчиња со лук и моцарела

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за петтата сезона на „Queer Eye“

Read more
play_arrow

Топ 10 преземања на фудбалски клубови што завршија неславно

Read more
play_arrow

Instagram кралица: Овошна пица

Read more
play_arrow

Запален автобус низ улиците на Санкт-Петербург

Read more
play_arrow

Парк во Бруклин со креативно решение за уживање во социјално дистанцирање

Read more
play_arrow

За сериозни: „Spartacus“ вежби за обликување тело

Read more
play_arrow

Сè што е погрешно со „Spies in Disguise“

Read more