Porsche го откри електричниот Taycan пред публиката во Гудвуд

Дискретно маскираниот Porsche Taycan изминатиот викенд за првпат се појави пред публиката на манифестацијата Goodwood Festival od Speed во Англија. Во пресрет на септемвриската официјална премиера на овој автомобил, тој за првпат го почувствува отворениот асфалт и за момент ги сите очи беа вперени во него.

Зад управувачот на спектакуларниот Porsche Taycan седеше некогашниот Формула 1 возач Марк Вебер. Овој електричен модел е заснован на концептот Mission E од 2015 година, а компанијата од Штутгарт веќе се подготвува за проширување на производните капацитети, бидејќи интересот за него уште сега е огромен.

реклама

Авто-мото

Како звучи холандскиот 2G суперспортски D8 GTO JD70?

Read more

Гаража од соништата

Read more

Suzuki Jimny VS Dacia Duster: Кој е побрз на опасен терен?

Read more
Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Ајде да се тркаме: McLaren Speedtail против борбен авион

Read more

Нови видеа

play_arrow

13-годишно девојче зборува 20 јазици

Read more
play_arrow

Dior уште еднаш покажа зошто е модна куќа без конкуренција

Read more
play_arrow

Седум грешки поради кои не ви се зголемува мускулната маса

Read more
play_arrow

Како изгледа тестирањето за COVID-19 на грчката граница со Бугарија?

Read more
play_arrow

Црвената Месечина им го разубави 4 Јули на Американците

Read more
play_arrow

Златните момчиња: Ова е тимот кој секој би сакал да го менаџира

Read more
play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Read more
play_arrow

Зошто мажите почнуваат да се дебелеат после 30-тата година?

Read more
play_arrow

Што треба да јадете пред и по вежбање?

Read more
play_arrow

Како Маркус Рашфорд стана британски национален херој?

Read more
play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Read more
play_arrow

Четири освежителни пијалаци идеални за летово

Read more