Porsche планира да произведе SUV со три реда седишта

Porsche би можел да произведе нов модел бидејќи се појавија информации дека некои дистрибутери виделе поголем, поширок и подолг модел од Cayenne.

Тоа е нов стил на возило кое е седан и кросовер, рече неименуваниот дистрибутер за Automotive News. Според други информации, новиот модел не е сличен на Macan и Cayenne.

Деталите не се познати, но дистрибутерите очекуваат овој модел да биде претставен дури за неколку години, а во понуда ќе биде plug-in хибридна и потполно електрична варијанта.

Моделот се развива под кодното име Landjet, има 7 седишта во 3 реда. Се очекува домет од 650 км.

SUV автомобилите се многу популарни меѓу младите купувачи, дури и повеќе од помалите модели.

Oстанува да видиме дали навистина ќе го реализираат овој проект.

Тагови
реклама

Не простуваат лесно: Хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Read more

Клуни одбил 35 милиони долари за еднодневно снимање реклама

Read more

Знаци што покажуваат дека старата љубов уште ве нема преболено

Read more

Првата студија покажа: Омикрон успешно го избегнува имунитетот стекнат по природен пат

Read more

Авто новости

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Read more

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Read more

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Read more

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Што е подобро во зима - 4x4 погон со all season гуми или погон на предните тркала со зимски гуми?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Toyota го претстави новиот Corolla Cross

Читај повеќе
  • filter

Hyundai ја освои Top Gear наградата за автомобил и произведувач на годината

Читај повеќе

Maybach го претстави новото, необично купе-теренец

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Tesla го претстави електричниот Cyberquad за деца

Читај повеќе
  • filter

BMW објави фотографии од тестирањето на електричниот i7

Читај повеќе

Што да направите ако сте наточиле погрешно гориво во резервоарот?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Edison „краде“ од Tesla: Дали Кинезите го копираа Cybertruck?

Читај повеќе
  • filter

Opel го претстави и караванското издание на новата Astra

Читај повеќе