Porsche Road Tour 2024

Porsche традиционално на патиштата низ Македонија со ексклузивниот Road Tour

Вљубениците во Porsche и љубителите на автомобилската индустрија во Македонија беа почестени со возбудливо искуство организирано од Porsche Center Skopje, кој беше домаќин на ексклузивната турнеја: Porsche Road Tour 2024. Во текот на четири возбудливи денови, учесниците, вклучително и претставници на медиумите, инфлуенсери и ценети постоечки и потенцијални клиенти, имаа можност да возат некои од најпознатите иконски модели на Porsche со високи перформанси.

Porsche Road Tour понуди импресивна постава на возила, вклучувајќи ги Taycan Turbo S Cross Turismo, 911 Turbo S, 911 Targa 4, Boxster S, Macan S и Cayenne Turbo PHEV со GT пакет. Секое возило го покажа врвот на инженерството на Porsche, комбинирајќи ја врвната технологија со неспоредливата динамика на возење.

Учесниците го започнаа своето патување од Porsche Center Skopje, тргнувајќи по прецизно планираните рути кои ги истакнаа прекрасните пејсажи и предизвикувачките терени на Македонија. Ова уникатно возачко искуство им овозможи на учесниците целосно да ја ценат моќта, агилноста и луксузот на моделите на Porsche.

„Возбудени сме што бевме домаќини на оваа ексклузивна тура низ државата, обезбедувајќи им на нашите гости незаборавно возачко искуство“, изјави Златко Муцински – Генерален Менаџер на Порше Македонија. „Разновидната постава на возила на Porsche прикажани за време на турнејата ја одразува нашата посветеност да обезбедиме исклучителни перформанси и луксуз на нашите клиенти како и можност да ги доживеат сите модели од брендот Porsche.

Taycan Turbo S Cross Turismo, револуционерното електрично возило на Porsche, ги воодушеви учесниците со своето извонредно забрзување и иновативниот дизајн. Во меѓувреме, иконите 911 Turbo S и 911 Targa 4 покажаа зошто серијата 911 продолжува да биде репер за спортските автомобили ширум светот. Boxster S понуди возачко искуство со отворен покрив кој нуди возбуда и чувство на слобода. За оние кои бараат разноврсност и перформанси, Macan S и Cayenne Turbo PHEV се покажаа како совршени придружници, без напор комбинирајќи ја практичноста со препознатливото уживање во возењето на Porsche.

Porsche Road Tour во Македонија не само што ја истакна посветеноста на брендот кон перформансите и луксузот, туку ја нагласи и поврзаноста на Porsche со заедницата на ентузијасти и клиенти. Претставниците на медиумите кои присуствуваа на настанот обезбедија детално покривање на настанот, споделувајќи ги своите искуства со пошироката публика и дополнително зацврстувајќи ја репутацијата на Porsche како лидер во автомобилската индустрија.

Remote video URL
реклама

Авто новости

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Read more

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Read more

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Read more

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Read more
 

Автомобили

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Читај повеќе
  • filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Читај повеќе

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако видите паричка на вратата од автомобилот, веднаш повикајте полиција

Читај повеќе

Toyota Celica се враќа со 2.0-литарски турбо мотор и погон на 4 тркала

Читај повеќе

Која е функцијата на сивите кутии што се појавија на семафорите во Германија?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

10 интересни, но сосема непотребни факти за автомобилите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нова ера за Porsche: 911 стана хибрид

Читај повеќе