УЕФА ЛИГА НА ШАМПИОНИ 2020/21

Порто, Јуве, Севиља и Дортмунд ги отворија картите

Познати се официјалните состави на двата денешни натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите.

На „Драгао“ во Порто домашниот тим го пречекува Јувентус со арбитража на Шпанецот Карлос дел Серо.

Сержиу Консејсау се одлучи за овие единаесетмина кај Порто:

URL

На стротивната страна Андреа Пирло реши да истрча со:

URL

На „Рамон Санчес Писхуан“ се среќаваат Севиља и Борусија од Дортмунд, а натпреварот ќе го суди Дани Макели од Холандија.

Јулен Лопетеги на Германците ќе им се спротивстави со следниов тим:

URL

Хрватот на клупата на Борусија, Един Терзиќ, се одлучи за овие 11:

URL

Двата натпревара почнуваат во 21 часот.

реклама

Фудбал

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Read more

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Read more

Меси постави нов рекорд

Read more

Ибра потпишува нов договор со Милан

Read more
 

Спорт

Анчелоти: Мислев се зафркаваат за Супер лигата

Читај повеќе

УЕФА ја разгледува можноста за забрана на Јувентус и Реал во евро-куповите следната сезона

Читај повеќе
  • play_arrow

Дејвис го одигра првиот натпревар по повредата во февруари

Читај повеќе
  • play_arrow

Меси постави нов рекорд

Читај повеќе

Ибра потпишува нов договор со Милан

Читај повеќе

Перес: Евролигата ја спаси кошарката

Читај повеќе

Чеферин: Сите ме разочараа, но Барса најмалку

Читај повеќе

Фудбалските лиги повторно пред прекин?

Читај повеќе
  • play_arrow

Пирова победа за МЗТ, Младост патува во полуфиналето

Читај повеќе