Последен пат во улогата на Бонд: Даниел Крег во тизерот за „No Time to Die“

Објавен е тизерот за филмот „No Time to Die“, најновото продолжение во франшизата за агентот Џејмс Бонд.

Снимањето на новиот филм почна во април на Јамајка, а тогаш продуцентите потврдија дека улогата на негативецот ќе ја игра оскаровецот Рами Малек.

Даниел Крег по петти пат го глуми британскиот таен агент 007. Тој потврди дека ова е последно продолжение во кое ќе го игра Џејмс Бонд и дека е време да го замени некој помлад.

„Ова беше еден од најтешките, најнапорните, но и најубавите проекти на кои сум работел. Треба да се вложи многу енергија во оваа улога, а јас стареам и поради тоа е малку незгодно“, изјави неодамна 51-годишниот актер кој на снимањето на овој филм го повреди глуждот.

Во новиот филм, Бонд ужива во мирен живот откако ја напуштил Тајната служба, додека не го посети стариот пријател Феликс од ЦИА кој ќе побара негова помош.

Тогаш влегува во мисија за спасување на киднапиран научник, а притоа ќе му се најде на патот на еден мистериозен негативец наоружан со опасна модерна технологија.

Тизерот најавува дека официјалниот прв трејлер може да го очекуваме денеска. „No Time to Die“ ќе има премиера на 3 април, 2020 година во Велика Британија, а пет дена подоцна и во САД.

Франшизата Џејмс Бонд е една од најуспешните и најпрофитабилните во филмскиот свет. „Spectre“ од 2015 година заработи 880 милиони долари, а „Skyfall„ од 2012 повеќе од 1 милијарда долари.

реклама

Морничави остатоци од напуштени хотели низ Југославија

Read more

Пет знаци кои откриваат дека некој е на стероиди

Read more

Безбедност на велосипедистите: Кога во Скопје ќе се вози со 30 км/ч?

Read more

Овие хороскопски двојки не се идеални, но може да успеат

Read more

Филм & ТВ

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Read more

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Read more

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Read more

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Read more

Сцена

Дали Том Харди е новиот Џејмс Бонд?

Читај повеќе
  • play_arrow

Песната „Сакам да живеам“ од Нокаут победничка на 35. „Макфест“

Читај повеќе
  • play_arrow

Ова е најомилениот филмски лик на сите времиња

Читај повеќе

„Медена Земја“ продолжува да ја фасцинира светската публика и критика

Читај повеќе

„Стела“ блесна на отворањето на Синедејс, програмата продолжува со кина на отворено низ цело Скопје

Читај повеќе
  • play_arrow

Даниел Крег повеќе нема да биде Џејмс Бонд: Кој ќе го замени?

Читај повеќе
  • play_arrow

Топ 10 најдобри сцени од „Stranger Things“

Читај повеќе

Колкупати „Metallica“ гостувала во секоја земја?

Читај повеќе
  • play_arrow

„Good Morning, Verônica“ - нова крими драма на Netflix за изопачен сериски убиец

Читај повеќе