Последната полна Месечина во 2022 најмногу ќе влијае на овие знаци

На 8 декември небото ќе биде осветлено од последната полна Месечина во 2022 година. Бидејќи ќе биде во прегратка со ретроградниот Марс, подгответе се за лажни информации и неточни детали кои можат да доведат до вербален конфликт.

Оваа полна Месечина може да укаже на погрешно насочен гнев и агресија, особено преку зборови и комуникација. Емоциите имаат тенденција да растат за време на полната Месечина, па затоа ќе биде важно да внимавате што зборувате.

Последната полна Месечина во годината се случува во знакот на Близнаци и ќе ја нагласи желбата секој хороскопски знак да го прифати она што сè уште не го знае или разбира, бидејќи Близнаците никогаш не се плашат да поставуваат прашања.

Како што се приближува крајот на 2022 година, има многу недовршени работи што треба да се решат.

Таа непредвидлива, љубопитна енергија најмногу ќе влијае на овие знаци:

Близнаци

Ќе бараат одговори на прашања за себе и за нивниот идентитет. Начинот на кој комуницираат и ги користат зборовите може да биде нејасен или непредвидлив за другите, така што точноста на информациите што ги добиваат ќе биде сомнителна. Треба да бидат отворени за промени во последен миг, особено кога станува збор за деталите.

Девици

Девиците обично ги знаат сите одговори, но сега ќе почувствуваат потреба да поставуваат прашања за она што уште не го знаат, особено кога станува збор за нивната кариера. Иако потрагата по одговори секако ќе им биде наградена, нема да биде и без пречки. Треба да внимаваат како комуницираат со другите бидејќи сите очи ќе бидат вперени во нив.

Стрелец

Меѓучовечките односи ќе ги научат на важни лекции, но ќе се соочат со пречки на патот. Можеби одговорите што ги бараат сè уште не се достапни. Треба да внимаваат на потенцијалните несогласувања кои ќе се појават во врските и партнерствата. Можни се и некои непријатни емоции, но подобро е да ја прифатите неизвесноста отколку да ѝ одолеете.

Риби

Ќе размислувате за ситуацијата во домот и семејниот живот. Ова е добро време да соберете важни информации за некоја животна ситуација, иако одговорите можеби не се онакви какви што се надевате. Ако треба да учествувате во дискусија, внимавајте да не кажете нешто што може да остави негативни последици.

реклама

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more

Хачанов го советува Циципас: Ако сакаш да го победиш Ноле...

Read more

Камерите ги побија зборовите на Алвес - Шпанците детално го опишаа силувањето

Read more

Живот

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Read more

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Read more

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Read more

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Read more
 

Магазин

Зошто на патниците во авион не им е дозволено да ги менуваат седиштата?

Читај повеќе

Сурови до коска: Хороскопски знаци кои исчезнуваат без збор

Читај повеќе

Рецепт од Србија: Сарма полнета со коленица

Читај повеќе

Нов тренд полека ја заменува порнографијата: Аудио еротика

Читај повеќе
  • play_arrow

Нов готвачки гаф на Бруклин Бекам - ги расипа лазањите

Читај повеќе

Цвеќе кое е одлично против мувла, го чисти и воздухот, го препорачува и НАСА

Читај повеќе
  • filter

Фенг шуи цвеќиња кои носат хармонија во домот

Читај повеќе

Необична луксузна вила во Шпанија

Читај повеќе
  • play_arrow

Ирец учи хрватски за да се разбере со песот

Читај повеќе