Последниот сопруг на Памела Андерсон: Ѝ ги платив долговите, а таа ми врати со развод

Американската актерка и поранешна ѕвезда на ТВ-серијата Baywatch Памела Андерсон се разведе од петтиот сопруг, Џон Питерс, могул во филмската индустрија.

Таа стави точка на петтиот брак по само 12 дена поминати во брачна заедница. Андерсон (52) и Питерс (74) се венчаа на 20 јануари во Малибу, а на 1 февруари таа веќе поднесе барање за развод.

Сега Питерс ја открива вистинската причина за разводот, по ПР соопштението со нејасна содржина и заобиколување на вистината со фрази како „ Животот е патување, а љубовта е процес“.

„Не морам ни да ви кажам дека кога ми напиша порака дека сака да се омажи за мене, тоа беше како остварување на мојот сон, иако во тој момент бев свршен со друга жена и таа дама требаше да почне заеднички живот со мене. Оставив сѐ поради Пем. Имаше долгови во висина од речиси 200.000 долари и немаше никакви приходи за да може да ги врати. Јас сѐ платив, а таа ми врати со развод. Ова е нејзиното ‘фала’. Нема подобра будала од стара будала“, откри Питерс.

Претставник на актерката соопшти дека ваквите тврдења на Питерс се „неточни и злобни“.

Андерсон и Питерс зад себе имаат по четири брака. Актерката и активистка беше во брак со Томи Ли, Кид Рок и два пати со Рик Саломон.

реклама

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Read more

Што е амониум нитрат – соединението што наводно го крена Бејрут во воздух?

Read more

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Read more

Снег во август: Зимска идила во Швајцарија и во Италија

Read more

Живот

Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Read more

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Read more

Хороскопски знаци кои не знаат за емоции

Read more

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Read more

Магазин

  • play_arrow

Минал 15 километри закачен на шофершајбна од камион

Читај повеќе

Русите не ја тестирале вакцината за COVID-19 на деца

Читај повеќе

Зошто треба да имате барем еден Лав во вашиот живот?

Читај повеќе

Саманта Сепулведа, секси полицајка од која криминалците не бегаат

Читај повеќе
  • play_arrow

Трогателна снимка од Бејрут: Татко го заштитува синот од силните експлозии

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои не знаат за емоции

Читај повеќе
  • play_arrow

Како е да се живее во највисоката зграда на светот?

Читај повеќе

Пандемијата ќе биде под контрола за четири до осум недели ако сите почнат да носат маска  - веднаш

Читај повеќе
  • play_arrow

Шест трикови како да научите да читате говор на тело

Читај повеќе