Последните зборови на Кирк Даглас: Вистина или политичка манипулација?

Снимка со актерот Мајкл Даглас како држи говор беше објавена на Instagram профилот на милијардерот и поранешен градоначалник на Њујорк Мајкл Блумберг кој влезе во трката за претседателски кандидат на Демократската партија.

Мајкл Даглас во неговото обраќање пред симпатизери на Блумберг во Медисон, Висконсин, рече дека последните зборови на татко му, Кирк Даглас, биле упатени токму како поддршка за Блумберг како претседателски кандидат.

Актерот прво им се заблагодари на присутните за испратените позитивни мисли и молитви за неговиот татко, а потоа откри дека пред да почине, Кирк Даглас го пофалил Блумберг како кандидат за претседател на САД.

„Не знам дали се шегуваше или не, ама меѓу неговите последни зборови што ми ги кажа во болница беа: „Мајк може да го направи тоа“, рече Мајкл Даглас.

Блумберг е еден од 11-те кандидати кои се натпреваруваат за кандидатура за претседателските избори во САД.

Славниот актер Кирк Даглас, кој почина минатата недела на 104 години, беше жесток критичар на актуелниот претседател Доналд Трамп и истакнат поддржувач на демократите.

реклама

Живот

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Read more

„Баш си сладок, штета што си во кола“ – Што може да научиме од герила акцијата во Белград?

Read more

Многу мажи се плашат од жените родени во овој хороскопски знак

Read more

Одржливата мода во фокусот на Моден викенд Скопје: Дали сме подготвени?

Read more

Магазин

Почина мајката на Силвестер Сталоне

Читај повеќе

Рецепт за совршен колач со сливи

Читај повеќе
  • play_arrow

Светски рекорд: Има шест месеци и обожава скијање на вода

Читај повеќе

Дали сте слушнале за правилото од „шест минути“ во сексот?

Читај повеќе

Најлошите работи кои оваа есен може да ги направите за вашето здравје

Читај повеќе

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Вага

Читај повеќе

Неколку совети како да се здебелите на природен начин

Читај повеќе

Најтоксичната работа во вашиот фрижидер

Читај повеќе
  • filter

„Баш си сладок, штета што си во кола“ – Што може да научиме од герила акцијата во Белград?

Читај повеќе