Посна баклава со суви сливи

За сите љубители на баклава.

Потребни состојки:

500 г кори за пита

250 г мед

500 г ореви

500 г суви сливи

1 лимон

1 дл масло

½ дл вода

500 г шеќер

Начин на подготовка:

Исечкајте ги сувите сливи и оревите. Премачкајте го тавчето за баклава со масло и наредете по 2 кори за пита, попрскајте ги со масло и мед и наросете ги со сечкани ореви и суви сливи. Повторете ја постапката додека да ги потрошите сите состојки.

Исечете ја баклавата на триаголници, попрскајте со масло и печете околу 30 минути на 180 степени.

Додека се пече баклавата, подгответе сируп. Промешајте вода со шеќер и сок од еден лимон па варете го сирупот на тивок оган додека да се згусне.

Прелијте ја баклавата со сирупот и оставете ја да се излади за да го впие сирупот.

реклама

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Read more

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Read more

Зошто археолозите стравуваат да ја отворат гробницата на првиот кинески император?

Read more

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа сега има улица во Скопје

Read more

Рецепти

Џамбалаја - американски специјалитет од ориз, пилешко и колбаси

Read more

За гурмани: Пекарски компир со сланина и кашкавал

Read more

Рецепт на денот: Особуко - милански говедски специјалитет

Read more

Рецепт на денот: Бело месо во ароматичен сос

Read more
 

Магазин

Фројд, грешка си: Пикањето на емоциите „под тепих“ сепак не е толку страшно?

Читај повеќе

Експертите предупредуваат на „тивкиот убиец“ без симптоми

Читај повеќе

4 сериозни болести може да се откријат по симптоми што се појавуваат на усните

Читај повеќе

Решението за лошиот здив од лукот стои во фрижидерот

Читај повеќе

Едно овошје е број еден за намалување на крвниот притисок

Читај повеќе

Колку секс во просек има жената во брак?

Читај повеќе

Модната еволуција на Скопје - спојување на стилот и одржливоста на 27. издание на Моден викенд Скопје

Читај повеќе

Кои се карактерни особини на добрите татковци?

Читај повеќе

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Читај повеќе