Постигна гол трчајќи со шише вода во раката

Соиграч на Горан Пандев направи дар-мар во противничката одбрана и постигна гол, а сето тоа држејќи шише вода во левата рака.

Напаѓачот на Џеноа, Матија Дестро, на бизарен начин постигна гол викендов во италијанската Серија А.

Во 85. минута од натпреварот, при резултат од 2:2 на домашен терен против Верона, нашиот Пандев додаде до Дестро кој на теренот беше останат со шишето вода со кое претходно се освежуваше. Трчајќи со шишето во левата рака, прво го издрибла гостинскиот дефанзивец Корај Гинтер, а потоа лесно ја префрли топката преку голманот Лоренцо Монтипо.

URL

Дестро даде објаснување за необичниот настан, односно како му се најде шишето и со него да трча по теренот.

„При крајот на натпреварот бев многу уморен, имав грчеви. Пиев вода и не знаев каде да го фрлам шишето, па одлучив да го задржам“, рече на новинарско прашање.

Натпреварот заврши 3:3 откако после голот на Дестро за 3:2 Верона во судиското надополнување успеа да израмни.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

ЕУ драстично ја казни Полска: Варшава мора да плаќа милион евра дневно

Read more

Фудбал

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Read more

Чави прифати да се врати во Барселона

Read more

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Read more

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Read more
 

Спорт

Јужноамериканците одбиваат да играат на Светско првенство на секои две години

Читај повеќе

Чави прифати да се врати во Барселона

Читај повеќе

Наполи нема да учествува на Марадона купот

Читај повеќе

Барселона сака да го назначи Чави на тренерската позиција

Читај повеќе
  • play_arrow

Столе Димитриевски херој во триумфот на Рајо над Барселона

Читај повеќе
  • play_arrow

Историски дебакл на Баерн, Милер им се извини на навивачите

Читај повеќе

Барселона по серија лоши резултати му даде отказ на Куман

Читај повеќе
  • play_arrow

Сасуоло го шокираше Јувентус среде Торино

Читај повеќе

Анчелоти: Азар е здрав, само претпочитам други играчи

Читај повеќе