Постојат само две причини поради кои мажите се согласуваат на брак

Иако владее мислењето дека мажите помалку размислуваат за брак од жените, сепак постојат две сигурни причини кои би ги натерале мажите да размислуваат за овој животен потег.

Жената ја гледаат како столб на семејството и мајка на нивните деца

На мажите им треба сигурност, доказ дека со жената која ќе ја изберат можат да формираат семејство. Дури откако ќе бидат доволно сигурни дека таа е „вистинската“ ќе бидат спремни да го постават главното прашање за брак.

Страв дека ќе ја изгубат саканата

Мажите потајно стравуваат дека нема да бидат доволно успешни во задоволувањето на потребите на партнерките, па со чинот на брак претпоставуваат дека си обезбедиле љубов до крајот на животот.

Најголемата грешка што можат да ја направат е да ја земат женачката здраво за готово.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Љубов и секс

Какви мажи сакаат жените?

Read more

Кои се најсреќните датуми за свадба во 2023?

Read more

Секс позата „пегла“ е идеална за оние кои не сакаат акробации

Read more

Голем неделен љубовен хороскоп од 5 до 11 декември

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

По многу години, се роди прле во скопската Зоолошка

Читај повеќе

Time: Зеленски е личност на годината

Читај повеќе
  • filter

Кајгана fun with flags: Епизода 4 - кога синот на претседателот црта знаме

Читај повеќе

Прејадувањето е сериозно нарушување за кое многумина не се ни свесни

Читај повеќе

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Читај повеќе

За гурмани - француско средновековно јадење од грав со 3 вида месо

Читај повеќе

Сан Франциско ја повлече дозволата полицијата да користи „роботи убијци“

Читај повеќе

Што точно значат бројките на вентилот на радијаторот?

Читај повеќе

Последната полна Месечина во 2022 најмногу ќе влијае на овие знаци

Читај повеќе