Потресна снимка од Бејрут: Невеста позира во венчаница во момент на експлозијата

Во едно од објавените видеа од Бејрут, Либан е забележано како разорната експлозија прекина фотографирање на младенци.

На снимката се гледа невеста додека позира кога во еден момент се слуша експлозија од градското пристаниште. Дваесет и деветгодишната Исра Себлани била пред хотелот Le Gray со нејзиниот сопруг во момент кога експлозијата однесе 135 животи.

Камерата тогаш забележува и други луѓе додека бегаат пред хотелот и се обидуваат да се засолнат. На снимката се гледа дека од силината на експлозијата пукаат стаклата, а прозорците и вратите се уриваат.

Младенците во Бејрут дошле од САД за да се венчаат во родното место и таму да ги прослават најсреќните моменти во животот. Со оглед на тоа дека невестата е докторка, таа сега им помага на повредените.

Полицијата во Бејрут соопшти дека до експлозија дошло поради обид за кражба.

Remote video URL
 
Тагови
реклама

Ветерани на ОВК го блокираа седиштето на организацијата и фрлаа флаши кон припадниците на ЕУЛЕКС

Read more

Еротски колаж

Read more

Искрени илустрации во кои ќе се препознае секоја девојка

Read more

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Read more

Живот

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Read more

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Read more

Емоционално интелигентните луѓе никогаш нема да ги кажат овие реченици

Read more

Одложен традиционалниот карневал во Рио де Жанеиро

Read more

Магазин

  • filter

Десерт на денот: Чизкејк со јагоди

Читај повеќе

Зошто не треба да се смеете кога се сликате за пасош?

Читај повеќе

Оргазам од 1.8 милиони долари: Најскапата секс-играчка во светот

Читај повеќе

AstraZeneca нуди поевтина вакцина, европските влади ќе плаќаат отштета за можни последици

Читај повеќе

Како да го освоите мажот роден во знакот на Вага?

Читај повеќе

Дома или надвор: Како местото на кое имате секс влијае на вашето расположение?

Читај повеќе

10 направи кои може да ја спасат планетата Земја

Читај повеќе

Дали сме на Марс? Бизарен дизајн за заштита од коронавирус

Читај повеќе

Предлог за ручек: Ќофте во сос од домати

Читај повеќе