Потврдени 166 нови случаи на коронавирус од 1.756 тестирања

Во последните 24 часа се направени 1.756 тестирања, а регистрирани се 166 нови случаи на COVID-19.


-Скопје 46
-Куманово 17
-Дебар 3
-Штип 13
-Прилеп 12
-Тетово 11
-Струга 4
-Велес 3
-Битола 4
-Охрид 2
-Кавадарци 2
-Гевгелија 2
-Струмица 3
-Крива Паланка 2
-Радовиш 2
-Кочани 7
-Пробиштип 1
-Македонски Брод 2
-Пехчево 6
-Берово 4
-Виница 3
-Делчево 12
-Кратово 2
-Свети Николе 3

Нема починати пациенти.

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 224 оздравени пациент од:

-Скопје 59
-Куманово 34
-Дебар 28
-Штип 15
-Прилеп 6
-Тетово 6
-Струга 6
-Велес 4
-Битола 1
-Охрид 6
-Кавадарци 6
-Гостивар 17
-Радовиш 1
-Кочани 1
-Пробиштип 1
-Демир Хисар 7
-Македонски Брод 6
-Берово 2
-Виница 7
-Делчево 1
-Свети Николе 1
-Кичево 4
-Неготино 5

Досега во земјата се направени вкупно 153.462 тестирања на COVID-19. Нема тестирања во рамките на скринингот.


Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14.762, бројката на оздравени пациенти е 11.965, на починати е 606, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2.191.

реклама

Македонија

Преговори за јазикот и идентитетот немало и ќе нема, порачаа Пендаровски и Заев

Read more

Болнички капацитети има доволно, кадарот е мобилизиран, тврди Филипче

Read more

Филипче: Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на Спасовски

Read more
Фото: Кајгана

Исплатени 3,2 милјарди денари за обесштетување на депоненти од Еуростандард банка

Read more

Вести

Кривична пријава за Лидија Димова, сопственикот на В.Е.З. Трејд и двајца соработници во Агенцијата

Читај повеќе

Радикален исламист вооружен со нож уапсен во центарот на Лион

Читај повеќе

Преговори за јазикот и идентитетот немало и ќе нема, порачаа Пендаровски и Заев

Читај повеќе

Ранет со нож чувар на францускиот конзулат во Саудиска Арабија

Читај повеќе

Болнички капацитети има доволно, кадарот е мобилизиран, тврди Филипче

Читај повеќе

Филипче: Нема некоја значајна компликација на здравствената состојба на Спасовски

Читај повеќе
Фото: Кајгана

Исплатени 3,2 милјарди денари за обесштетување на депоненти од Еуростандард банка

Читај повеќе

Спасовски хоспитализиран на Инфективна клиника

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Тројца убиени во нападот со нож во Ница

Читај повеќе