Повредени двајца малолетници на мотоцикл во Битола

Скопје, 18 мај 2019 (МИА) –  Петнаесетгодишен мотоциклист е тешко повреден, а неговиот сопатник и врсник се здобил со полесни повреди  вчерапопладне во сообраќајка на крстосницата од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола.

Министерството за внатрешни работи во дневниот Билтен наведува дека сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко возило Рено меган со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(60) од Битола и мотоцикл Роад Бајк БД 125-5 без регистарски ознаки, управуван од 15-годишник од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, додека со телесни повреди се здобил 15-годишен сопатник на мотоциклот. Двајцата биле пренесени во Клиничката болница во Битола каде има била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

реклама

Орел улови двометарска ајкула во САД

Read more

Македонија и уште 9 држави во кои нема McDonald's

Read more

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Read more

Руски експерти направија лек за COVID-19

Read more

Хроника

Сопружници од Кавадарци нападнале сосетка со дрвен предмет

Read more

Полицијата санкционирала 478 лица за неносење заштитни маски

Read more

Пронајдено безживотно тело во Охридското Езеро

Read more

Кочанчанец нападнал вработен во маркет откако не сакал да го напушти поради неносење маска

Read more

Вести

ГОБ „8 Септември“: Нема листа на чекање за итни операции

Читај повеќе

Интегра ја презентираше програмата во Куманово

Читај повеќе

Реџепи: Движењето БЕСА е убедено во победата на 15 јули

Читај повеќе
  • play_arrow

Лукаревска: СДСМ не копа ровови, туку гради мостови, патишта и врски меѓу луѓето

Читај повеќе

Чулев: Полицијата подготвена да обезбеди услови за фер, демократски, но и безбеден изборен процес

Читај повеќе
  • play_arrow

COVID-19: Што ќе се случи со светската економија?

Читај повеќе

Спасовски: Најниските пензии ќе се зголемат за најмалку 21 процент

Читај повеќе
  • play_arrow

Ослободен американски педофил кој беше осуден на 1.000 години затвор

Читај повеќе

Сопружници од Кавадарци нападнале сосетка со дрвен предмет

Читај повеќе