Повредени двајца малолетници на мотоцикл во Битола

Скопје, 18 мај 2019 (МИА) –  Петнаесетгодишен мотоциклист е тешко повреден, а неговиот сопатник и врсник се здобил со полесни повреди  вчерапопладне во сообраќајка на крстосницата од улиците „Илија Николовски Луј“ и „Глигор Прличев“ во Битола.

Министерството за внатрешни работи во дневниот Билтен наведува дека сообраќајната незгода се случила помеѓу патничко возило Рено меган со битолски регистарски ознаки, управувано од Д.Т.(60) од Битола и мотоцикл Роад Бајк БД 125-5 без регистарски ознаки, управуван од 15-годишник од Битола.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, додека со телесни повреди се здобил 15-годишен сопатник на мотоциклот. Двајцата биле пренесени во Клиничката болница во Битола каде има била укажана лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од СВР Битола.

реклама

Родителите на деца кои одат во училиште да се вратат на работа, одлучи Владата

Read more

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Толку е убава што луѓето мислат дека е кукла

Read more
7 стилски правила за модни додатоци

7 стилски правила за модни додатоци

Read more

Хроника

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Најден удавен маж на брегот на Вардар кај поранешен велешки ХИВ

Read more

415 лица казнети за неносење маски, 1 угостителски објект не почитувал мерки

Read more

Обвинение за поранешен претседател на Врховен кој ја злоупотребил службената положба и овластување​

Read more

Вести

Од утре задолжителен ПЦР тест за влез во држaвава од Србија, Црна Гора, БиХ и Косово

Читај повеќе

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нови инциденти во Белград: Демонстрантите повторно фрлаа камења и факели врз полицијата

Читај повеќе
  • play_arrow

Протести и во Нови Сад: Млади лица фрлаа камења и петарди кон полицајците

Читај повеќе

Дневен преглед на состојбата со COVID-19 во светот

Читај повеќе
  • filter

Протест пред Филозофскиот факултет во Белград, се бара преодна влада и нов Кризен штаб

Читај повеќе

Активен пожар во околината на Прилеп

Читај повеќе

Задолжително носење маска секаде – нова мерка во Каталонија

Читај повеќе

Мисајловски: Се обврзуваме на поголеми пензии по победата на 15 јули

Читај повеќе