Хроника

Повредени повеќе лица во сообраќајка на патот Прилеп-Битола

14. јуни 2018 - 17:00 | МИА

Прилеп, 14 јуни 2018 (МИА) - Повеќе лица се повредени во тешката сообраќајна несреќа што се случила попладнево околу 16 часот на магистралниот пат Прилеп - Битола кај Тополчани, велат, според првични  информации, од Секторот за внатрешни работи Битола.

Во несреќата  учестувувале три возила.

Магистралниот пат е затворен за сообраќај и е пренасочен по стариот пат Прилеп-Битола.

Коментирај