Повторно одложена премиерата на филмот „Wonder Woman 1984“

Студиото Warner Bros повторно ја одложи премиерата на „Wonder Woman 1984“, кој требаше да биде прикажан на 2 октомври.


Премиерата на филмот е закажана за 25 декември. Во главната улога повторно ќе ја видиме Гал Гадот, нашата веќе позната хероина Дијана, која се соочува со нејзината најопасна соперничка досега – Чита (Кристен Виг) – суперѕвезда археолог која исто така е хибрид меѓу човек и гепард.

Во приказната се враќаат и Крис Пајн и Робин Рајт.

реклама

Филм & ТВ

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more

Топ 10 најпиратирани филмови на неделата

Read more

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more

Овој октомври, обложете се на Ал Пачино

Read more

Нови видеа

play_arrow

Добредојдовте во иднината: Поглед во Koenigsegg Gemera

Read more
play_arrow

Пингвински приказни: Борба за живот

Read more
play_arrow

Објавен трејлерот за „The Christmas Chronicles 2“ со Курт Расел и Голди Хоун

Read more
play_arrow

Елон Маск ја откри локацијата на првата база на Марс

Read more
play_arrow

Најдобриот рецепт за палента со печурки

Read more
play_arrow

Како да блокирате некого на TikTok?

Read more
play_arrow

20-минутни вежби со тегови за совршен задник

Read more
play_arrow

Шест брзи рецепти за вкусен појадок

Read more
play_arrow

Десет бизарни предмети од Земјата што сега лебдат во вселената

Read more
play_arrow

Фејл компилација на неделата

Read more
play_arrow

„The Minions of Midas“ - нова серија на Netflix која ќе ја обожавате

Read more
play_arrow

Топ 10 нови и бесплатни игри за 2020 година

Read more