ЛИГ 1 2021/22

Повторно одложено дебито на Рамос за ПСЖ

Искусниот шпански дефанзивец ќе мора да почека за негвото деби во дресот на Пари Сен-Жермен, кое никако да го дочека.

Најавите дека Серхио Рамос конечно ќе дибитира во дресот на ПСЖ на утрешниот натпревар дома против Анжер сепак нема да се остварат.

Неговата повреда уште не е оздравена и клубот одлучи да не ризикува и покрај желбата на Шпанецот.

„Серхио Рамос во наредните 10 дена ќе продолжи со индивидуални тренинзи под контрола на медицинскиот тим со цел да биде подготвен да се врати на тимските тренинзи“, соопшти ПСЖ.

Рамос летово дојде во ПСЖ, но веќе како повреден, поради што и го пропушти и ЕУРО 2020. Сепак, неговото опоравување не одеше како што се надеваа во ПСЖ и тоа заглави надвор од зелениот терен.

Сега најавите се дека неговото деби би можело да се случи на  29-ти месецов кога тимот на Маурисио Почетино ќе му се спротивстави на актуелниот шампион Лил.

реклама

Јавноста незадоволна од статуата на покојниот пејач: Ако ова е Тоше...

Read more

Осум секс митови што важат само во порно филмови

Read more

Четири нови авиодестинации од Скопје до крајот на годинава

Read more

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Read more

Фудбал

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Read more

Чудесниот Ибра забива и во петтата деценија, само тројца се пред него

Read more

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Роналдо и Рамос

Read more

Кој е новиот Халанд – дечкото кој им зададе страшен удар на Мурињо и Рома?

Read more
 

Спорт

Газдата на Њукасл пречекан со транспарент: Треба да си терорист и убиец за да купиш англиски клуб

Читај повеќе

Чудесниот Ибра забива и во петтата деценија, само тројца се пред него

Читај повеќе

Анчелоти: Класико ќе постои и без Меси, Роналдо и Рамос

Читај повеќе

Кој е новиот Халанд – дечкото кој им зададе страшен удар на Мурињо и Рома?

Читај повеќе
  • play_arrow

Соборен рекорд во Англија: 44 пенали во серија на еден натпревар

Читај повеќе
  • play_arrow

Модриќ: Подобро да не знаете каква музика слушам

Читај повеќе

Борусија повеќе недели без напаѓачот Хoланд

Читај повеќе

Ибра викендов стартер во тимот на Милан

Читај повеќе

Зошто дербито Реал - Барса се вика Ел Класико?

Читај повеќе