Поза мачка - идеална за долг секс и двоен оргазам

Женскиот оргазам во голема мера уште е мистерија. Не само за повеќето мажи кои не знаат како да ја задоволат жената, туку за чудо и за жените кои не го познаваат доволно сопственото тело и не знаат што им годи или не си дозволуваат да се препуштат на уживањето.

Сексолозите ја предлагаат позата мачка што е една варијанта на мисионерската поза и е одлична за стимулирање на клиторисот, па веројатноста и двајцата партнери да доживеат оргазам е многу голема.

Сексот почнува во мисионерска поза, за полесна пенетрација. Потоа мажот не треба да се потпира на дланките, туку полека да почне да се спушта надолу и да ја префли тежината на лактите и колената.

Целта е да бидете што е можно повеќе припиени еден до друг за да може мажот со пенисот да го стимулира клиторисот при пенетрација.

Многу е важно при оваа поза да го одредите точниот притисок и блискост на телата и никако не е предвидена за груби и брзи движења. Оваа поза наликува на деликатен танц, па нежноста и прецизноста се исто така многу важни.

За појака стимулација жената може да ги подигне колковите кон телото на мажот. Позата е идеална за долг секс бидејќи постепено доведува до оргазам, но кога ќе се постигне е многу интензивен особено за жената.

реклама

Ако станам премиер ќе го екстрадирам Груевски во Македонија, најави лидерот на унгарската опозиција

Read more

Која храна е најштетна за цревата?

Read more

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Read more

Колку соларни панели му се потребни на едно домаќинство?

Read more

Љубов и секс

Колку секс е нормално во врската и во бракот?

Read more

Пет совети како да ја вратите акцијата во сексуалниот живот

Read more

Пет особини кај партнерот кои никогаш не може да ги смените

Read more

Љубовен хороскоп: Идеални партнери за родените во знакот Скорпија

Read more
 

Магазин

Славните манекенки како секси Бонд девојки

Читај повеќе
  • filter

Најновиот моден хит на Bottega Veneta е ремен/корсет од 2.500 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Девојката која се изживуваше врз животни во ЗОО Скопје уште не се извинила, не ѝ бега пријава во полиција

Читај повеќе

Што се случува кога ви кркори стомакот?

Читај повеќе
  • play_arrow

Најголемиот аквариум во светот: 68.000 морски животни во 25 милиони литри вода

Читај повеќе

Која е врската помеѓу психопатите и проѕевањето?

Читај повеќе

Шпанка го лажирала сопственото киднапирање, па играла бинго со парите од откупот

Читај повеќе

Идеја за брз ручек: Паста со сланина

Читај повеќе

20 најдобри градови за семеен одмор

Читај повеќе