Поза „Сингапурски бакнеж“ за незаборавен секс

Оние кои ја пробале велат дека уживањето е загарантирано!

Со социјалните мрежи и интернетот, понекогаш се чини како да нема крај на списокот со сексуални вештини за кои не сте знаеле, па затоа се наведени како нови.

Таков е случајот со „Сингапурски бакнеж“, вештина која, според легендите, датира од пред околу 3.000 години, по што го добила името, а наводно поради жена која знаела да ги примени движења во вагината за свое задоволство.

Она што е познато е дека оваа вештина има тантричко потекло, чии први траги можат да се видат документирани во Камасутра, а исто така и во азиските земји како Јапонија и Тајланд. Но, од што се состои? Па, едноставно прави силни контракции со ѕидовите на вагината додека мажот продира во неа.

Како правилно да се изведе „бакнежот“?

Како што ви објаснивме, „Сингапурскиот бакнеж“ се состои од сукцесивно стискање на вагината додека пенисот е внатре. Она што го создаваат овие типови движења е масажа за паника и чувство на вшмукување. Сепак, неговата изведба предизвикува и повеќе задоволство кај жените.

Ова не е тешка практика за изведување, но за да се направи како што е, жената мора да има силни вагинални мускули наречени пубокоцигеус. Може да се вежбаат сите мускули, вклучувајќи ги и мускулите на нашите гениталии. За ова треба да се прибегнете кон Кегелови вежби.

Правете ги како што ви е најудобно, но се препорачува да се прават седечки. Замислете како уринирате и сè што треба да направите е да се обидете да го запрете тој проток на течност. Стиснете, држете неколку секунди и пуштете.

Се препорачуваат 20 повторувања трипати на ден. Мажите можат да го направат истото. Ова не само што помага да уживате во кревет, туку и ја спречувате инконтиненцијата во иднина.

Кога ќе ги зајакнете мускулите, преминете на секс. Позата не е важна, но се препорачува мажот да биде озгора, како во „мисионерска поза“ и да остане мирен за момент. Тогаш жената почнува да ја затегнува вагината како да прави Кегелови вежби.

Тука може да има варијации. Додека се стегате, можете да правите движења на карлицата, може да има подлабока и повторена пенетрација. Тоа зависи од тоа како се чувствувате за вашиот партнер и како комуницирате.

Зајакнувањето на овие мускули, за двата пола, не само што помага да се спречи инконтиненција, туку и го олеснува влажнењето и оргазмот. Покрај тоа, влијае на прераната ејакулација или еректилна дисфункција.

Тагови
реклама

Олово, кадмиум и арсен се пронајдени во домат и крставица на македонскиот пазар

Read more

Протече нов нацрт договор од СЗО:„Светот мора да се подготви за нова уште посмртоносна пандемија“

Read more

Трагична несреќа кај Штип со три загинати лица

Read more

Цели семејства од Македонија одат на сезонска работа во Хрватска

Read more

Љубов и секс

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Read more

Љубовен хороскоп за јуни: Биковите пред брак, Јарците се навраќаат на стара љубов

Read more

Секси игри: Што е фетиш и кој е твојот?

Read more

Сирена – секс поза што прави чуда за мажите со мал пенис

Read more
 

Магазин

Два знака од Зодијакот цел јуни ќе имаат поволен финансиски период

Читај повеќе

Докопан во сос од бело вино и сенф

Читај повеќе

Правна држава е ова

Читај повеќе

Мечка влегла во пекара, ги исплашила вработените и изела 60 колачи

Читај повеќе

Шненокле - едноставен десерт со 5 состојки што ги имате дома

Читај повеќе

Соборен интересен рекорд: Flight Radar објави колку авиони имало на небото во еден ден

Читај повеќе
  • play_arrow

Некој меѓу нас не е наш...

Читај повеќе

Зошто мажот не се одлучува на брак, иако е заљубен?

Читај повеќе

Секое лето различен цвет: Трик за хортензиите магично да менуваат боја

Читај повеќе