Позата 69 е минато, секс позата 77 е новиот предизвик

Секс позата 77 е новата 69 поза, името го доби по тоа како телата на партнерите се соединуваат во текот на сексуалниот однос. Не грижете се, не ви требаат акробатски вештини за да уживате во оваа поза.

Изгледа дека општопознатата секс поза 69 доби сериозна конкуренција. 

Во позата 77 и двајцата треба да легнат на страна и да гледаат во ист правец, односно да бидат во позата позната како „лажица“, во која повеќето двојки спијат, па затоа е идеално оваа поза да ја искористите наутро.

Жената треба да ги спои нозете, за да има мажот поголема слобода на движење кога пенетрира одзади, но и за поголема стимулација на клиторисот. Исто така, мажот може со слободната рака на која не се потпира, дополнително да ја стимулира партнерката.

Во оваа поза, во која телата на партнерите се како две седумки една до друга, најчесто поактивен е мажот, но и жената може да биде активниот учесник со лесни движења горе-долу „од колена“.

Можеби вака звучи комплицирано, но во пракса е многу поедноставно. Во оваа поза директно се стимулира Г-точката.

Тагови
реклама

Беше еден од најплатените актери во Холивуд, банкротира купувајќи глупости

Read more

Британците панично купуваат гориво, бензинските пумпи останаа без залихи

Read more

Волкановски го предизвика Мекгрегор

Read more

Били Ајлиш: Изгубив 100.000 следбеници поради моите големи гради

Read more

Љубов и секс

Зошто љубовта умира?

Read more

Најчестите грешки во кревет, многумина не се ни свесни дека ги прават

Read more

Пет хороскопски знаци кои важат за најголеми заводници

Read more

Порно ѕвезда открива: Најчестата грешка кои сите ја прават во сексот

Read more
 

Магазин

  • play_arrow

Трикови за заспивање кога ништо не помага

Читај повеќе

Постојат 3 типа на душа: Кој е вашиот?

Читај повеќе
  • filter

Италијанците станаа светски шампиони и во слаткарство

Читај повеќе

Дали кафето го намалува нивото на витамин Д во телото?

Читај повеќе

Смртна казна за јапонската Црна вдовица која ги труеше мажите заљубени во неа

Читај повеќе
  • filter

Шест издржливи собни растенија кои нема лесно да ви овенат

Читај повеќе

Повеќе сакате мачки или кучиња? Еве што кажува тоа за вас

Читај повеќе

Хороскопски знаци кои важат за најголеми материјалисти

Читај повеќе

Често го јадеме наутро, а не сме свесни дека е најнездравиот појадок

Читај повеќе