Познат датумот кога Apple ќе ги претстави новитетите на WWDC20

Компанијата Apple го објави датумот кога ќе ги претстави новитетите поврзани со iOS, MacOS, iPadOS, WatchOS, TVOS и уште многу други новитети. 

WWDC20 конференцијата ќе започне на 22 јуни. Тоа вооедно ќе биде и датумот на главниот настан во Калифорнија на кој се прикажуваат новите ажурирања и софтвер, пишува Independent.

Аpple за прв пат ќе биде домаќин на овој настан, а програмерите ќе го следат настанот од дома поради пандемијата предизвикана од коронавирусот.

„WWDC20 ќе биде најголемиот настан на кој ќе споделиме нови информации за плановите на Apple. Едвај чекаме со програмерите од целиот свет да ги споделиме сите алатки на кои работевме досега за да им помогнеме да создадат уште поневеројатни апликации и услуги, вели шефот на маркетинг на Apple“, Фил Шилер.

Apple во иднина ќе ги споделува сите информации преку Apple Developer апликацијата, наведува компанијата.

Тагови
реклама

Ја избричи брадата по 10 години и ја шокираше сопругата

Read more

Хороскопски знаци во кои се родени мажите со најтежок карактер

Read more

Филипче: Дел од граѓаните не се придржуваат до мерките, па и не веруваат дека вирусот постои

Read more

Шест намирници кои го прочистуваат црниот дроб

Read more

Вести

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Read more

Прво лансирање на ракета со човечки екипаж од територијата на САД по 9 години

Read more

Netflix го подобри квалитетот на стримување во неколку земји

Read more

Лансиран мистериозен вселенски авион на американската војска

Read more

Гик

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе
  • filter

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Читај повеќе
  • filter

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Читај повеќе
  • play_arrow

Видеоиграта Valorant пристигнува на 2 јуни

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • filter

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Читај повеќе

Кибер-окото функционира исто како човечкото око

Читај повеќе
  • play_arrow

Научници снимија раѓање на ѕвезден систем

Читај повеќе