Познат датумот кога Volkswagen ќе го претстави новиот Golf R

Volkswagen во ноември ќе го претстави Golf R, а сега е објавен и тизер кој го најавува новиот модел.

Тизерот не го открива дизајнот на екстериерот на Golf R, но овој модел претходно беше фотографиран за време на тестирањето, па затоа е познато како изгледа.

URL

Во споредба со моделот GTI, новиот R има препознатлива предна маска, уникатно решение за ладилникот, спојлер со агресивен изглед.

Ќе го придвижува 2,0-литарски 4-цилиндричен бензин кој развива 328 КС.

Новиот модел ќе биде конкуренција на Honda Civic Type R и Renault Megane R.S Trophy.

Претставувањето е закажано за 4 ноември.

реклама

Мајка во Шведска 28 години го држела синот во заробеништво

Read more

Убавица на денот: Хајди Греј

Read more

Непознат објект прелета покрај Земјата, научниците не знаат што е

Read more

Низ фотографии: Пеколни температури во Австралија

Read more

Авто новости

Maserati ја префрла целата понуда „на струја“

Read more

Кој е најпродаваниот електричен автомобил во Европа?

Read more

Honda го претстави освежениот CR-V

Read more

Совети за возачи: Што не смеете да правите во услови на магла?

Read more

Автомобили

Maserati ја префрла целата понуда „на струја“

Читај повеќе
  • filter

Кој е најпродаваниот електричен автомобил во Европа?

Читај повеќе
  • filter

Honda го претстави освежениот CR-V

Читај повеќе

Совети за возачи: Што не смеете да правите во услови на магла?

Читај повеќе

Volkswagen го презема европскиот пазар за електромобили

Читај повеќе
  • filter

Audi го претстави моделот SQ5 Sportback TDI за европскиот пазар

Читај повеќе

Ново правило за сопствениците на возила со странски таблички

Читај повеќе
  • filter

Bugatti има нов „ѕвер“ - Chiron Sport Les Légendes du Ciel

Читај повеќе
  • play_arrow

Приказната за еден футуристички автомобил: Како Ferrari Modulo го освои светот?

Читај повеќе