Познат датумот за премиера на Samsung Galaxy Note 10

Како што наближува летото, стануваме сѐ повозбудени за новите смартфони кои треба да се појават во текот на годината, а како и секогаш, Samsung се наоѓа на самиот врв на листата на најочекувани премиери.

Извори блиски до Samsung тврдат дека јужнокорејската компанија ќе го претстави новиот смартфон Galaxy Note 10 на 7 август во Њујорк.

Note традиционално е првата нова технологија која излегува од Samsung секоја година, а гласините велат дека оваа година ќе биде претставен модел во две големини од кои едната ќе биде верзија која поддржува 5G технологија. Исто така, претходните шпекулации кои тврдеа дека 3,5-милиметарскиот отвор за слушалки ќе стане минато изгледа дека се вистинити и Samsung конечно ќе се реши на поинакво решение.

Неодамна на Twitter се појави рендер кој е доказ дека компанијата ќе ги елиминира горниот и долниот раб на предната страна. Дупчето во кое е сместена предната камера е поместено во средина средината, наместо во страничниот дел како кај Galaxy S10.

Поголемиот Note 10 ќе има голем 6,75-инчен екран, додека помалиот ќе пристигне со 6,3-инчен екран. Се чини дека двата уреди ќе имаат три камери на задната страна, кои ќе бидат подредени вертикално.

Samsung веројатно ќе го избере Barclays Center во Бруклин како местото за претставување на новиот Note, a најавите се дека тоа ќе се случи на 7 август. Дотогаш очекуваме нови детали за Note 10.

реклама

Порнографски видеа и фотографии со девојки и жени од Гевгелија препраќани на социјалните мрежи

Read more

Се затвораат плажите во Шпанија

Read more

Феноменот на Милан не е Ибра, туку чудесниот Ребиќ

Read more

Филипче: Денеска имаме рекорден број на оздравени од COVID-19

Read more

Мобилни

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Read more

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Read more

Како ќе изгледа новиот Galaxy Note 20 Ultra?

Read more

Гик

Пет астероиди идната недела ќе минат покрај Земјата

Читај повеќе

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Читај повеќе
  • play_arrow

СЗО: Има докази дека COVID-19 се пренесува преку воздух

Читај повеќе

Ремдесивир – од шкарт до лек за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow

Microsoft објави кога ќе ги претстави новите игри за Xbox Series X

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Поглед во новиот смартфон Poco M2 Pro кој чини помалку од 200 долари

Читај повеќе
  • play_arrow

Колку често треба да го дезинфицирате мобилниот телефон?

Читај повеќе

Научници тврдат дека коронавирусот се пренесува преку воздух, од СЗО бараат промена на препораките

Читај повеќе
  • play_arrow

10 финти поради кои се навлекуваме на видеоигри

Читај повеќе