АТП МАСТЕРС ТОРИНО 2022

Познат составот на групите за завршниот АТП мастерс

Со жрепка во Торино денеска беше одреден составот на Црвената и Зелената група за завршното АТП финале, кое ќе се игра во овој италијански град од 13 до 21 ноември со награден фонд од 14.750.000 долари.

На завршниот АТП Мастерс во Торино ќе настапат осумте најдобро рангирани тенисери поделени во две групи.

Во Црвената група се Србинот Новак Ѓоковиќ, руските тенисери Даниил Медведев и Андреј Рубљов, како и Стефанос Циципас од Грција.

Зелената група ја сочинуваат Шпанецот Рафаел Надал, Канаѓанецот Феликс ОжеАлјасим, Норвежанецот Каспер Руд и Американецот Тејлор Фриц, кој на турнирот влезе како замена за повредениот светски рекет број еден, Карлос Алкарас од Шпанија.

реклама

Лукот не е здрав за секого: Голем ризик за дури 4 групи луѓе

Read more

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Read more

Кои луѓе не смеат да пијат кафе?

Read more

Што е стрептококна инфекција од групата А, опасна за децата?

Read more

Тенис

Моника Селеш: Наоми Осака ми е најслична

Read more

Ѓоковиќ ја отвора новата сезона со настап на турнирот во Аделаида

Read more

Австралија прв финалист во Дејвис купот

Read more

Ѓоковиќ ја освои шестата титула и се изрaмни со Федерер

Read more
 

Спорт

Се огласи и Роналдо

Читај повеќе
  • play_arrow

Која земја го измислила фудбалот?

Читај повеќе

Херојот Боно: Канаѓаните се јавија, но мојот сон беше Мароко

Читај повеќе
  • play_arrow

Бразилците подготвени да ѝ танцуваат на Хрватска за секој постигнат гол

Читај повеќе
  • play_arrow

Навивач на Мароко смеејќи се им го покажа патот на Шпанците до аеродром

Читај повеќе

Бускетс за елиминацијата: Тешка вечер, но ќе ни послужи како лекција

Читај повеќе

Večernji list: Македонската Струга е историско место за хрватскиот фудбал

Читај повеќе

И вежбањето илјада пенали не им помогна: Дали Шпанците го послушале Енрике?

Читај повеќе
  • play_arrow

Дончиќ го надигра Јокиќ во победата на Далас во Денвер

Читај повеќе