Познати цените за новите Москвич модели

Рускиот производител на автомобили Москвич ги потврди плановите за производство на два нови модели за 2023 година - кросовер и седан, се вели во соопштението на компанијата.

„Годинава ќе се појават нови модели на автомобили Москвич. Тие ќе бидат седан и кросовер, а наскоро ќе ги претставиме на јавноста“, се наведува во соопштението.

Засега, во понудата на брендот има два модела: урбаниот кросовер Москвич 3 и електричниот автомобил Москвич 3e.

Цената на првиот ќе започне од 26.000 долари, додека вториот модел ќе чини од 45.000 долари.

Фабриката за автомобили „Москвич“ се наоѓа на местото на поранешната фабрика „Рено Русија“, која францускиот производител на автомобили, кој престана да работи во Руската Федерација, ја префрли на владата во Москва во мај 2022 година.

Тагови
реклама

Авто новости

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Read more

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Read more

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Read more

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Read more
 

Автомобили

Новиот MINI Cooper пристигнува и во попрактично каросериско издание

Читај повеќе
  • filter

Новиот кампер VW California е достапен само во Германија, другите ќе почекаат до крајот на летото

Читај повеќе
  • filter

BMW ја претстави новата Серија 1, верзијата M135 останува на врвот на понудата

Читај повеќе

Грешка при полнење гориво што може сериозно да го оштети вашиот автомобил

Читај повеќе
  • play_arrow

Ако видите паричка на вратата од автомобилот, веднаш повикајте полиција

Читај повеќе

Toyota Celica се враќа со 2.0-литарски турбо мотор и погон на 4 тркала

Читај повеќе

Која е функцијата на сивите кутии што се појавија на семафорите во Германија?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

10 интересни, но сосема непотребни факти за автомобилите

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Нова ера за Porsche: 911 стана хибрид

Читај повеќе