Познати цените за новите Москвич модели

Рускиот производител на автомобили Москвич ги потврди плановите за производство на два нови модели за 2023 година - кросовер и седан, се вели во соопштението на компанијата.

„Годинава ќе се појават нови модели на автомобили Москвич. Тие ќе бидат седан и кросовер, а наскоро ќе ги претставиме на јавноста“, се наведува во соопштението.

Засега, во понудата на брендот има два модела: урбаниот кросовер Москвич 3 и електричниот автомобил Москвич 3e.

Цената на првиот ќе започне од 26.000 долари, додека вториот модел ќе чини од 45.000 долари.

Фабриката за автомобили „Москвич“ се наоѓа на местото на поранешната фабрика „Рено Русија“, која францускиот производител на автомобили, кој престана да работи во Руската Федерација, ја префрли на владата во Москва во мај 2022 година.

Тагови
реклама

Зошто луѓето го мразат Новак Ѓоковиќ?

Read more

Шест знаци дека ви недостасува витамин Б12

Read more

Рани симптоми на срцев удар што се појавуваат неколку месеци порано

Read more

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Авто новости

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Read more

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Read more

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Read more

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Read more
 

Автомобили

  • play_arrow

Зошто Белгија воведува зелено трепкачко светло на возилата?

Читај повеќе

Загадувањето од гумите е голем проблем - која е алтернативата?

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Aston Martin го претставува DB12 – разочарување на повеќе полиња

Читај повеќе
  • filter

Bentley ги претстави моделите Bentayga и Continental GTC Huntsman Edition

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Легендарната BMW Серија 5 првпат и „на струја“

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Volkswagen ја најави премиерата на Touareg

Читај повеќе
  • play_arrow

Како роботите ќе ги пратат вулканизерите во предвремена пензија?

Читај повеќе

Како ќе функционираат „црните кутии“ кои од следната година ќе бидат поставени во новите автомобили?

Читај повеќе

Кина стана најголемиот светски извозник на автомобили

Читај повеќе