Познати деталите за новиот Huawei P40 со неверојатен дизајн

Новиот модел на Huawei со ознака P40 ќе биде претставен во март 2020 година.

Исто како и претходните два модела, и P40 ќе излезе во март наредната година, а оваа информација ја потврди директорот на Huawei задолжен за продажба, Ричард Ју.

Тој, во интервју за францускиот веб-сајт за технологија Frandroid откри дека новиот смартфон официјално ќе биде претставен на саемот во Париз.

Точниот датум засега не e познат, но Ју го нарекува новиот смартфон „со досега невиден дизајн“, со кој ќе се разликува од останатите смартфони кои се нудат на пазарот.

P40 ќе користи Android 10 од Huawei EMUI interface наместо HarmonyOS.

Доколку Америка не ја повлече забраната, новиот смартфон нема да има пристап до Google Play Store или другите услуги на Google.

реклама

Се подготвува протокол за отворање на аеродромите и граничните премини

Read more

Владата донесе протоколи за градинките, факултетите, основните и средните училишта

Read more

Филипче: Се координираме со соседите за отворање на границите, најверојатно нема да се бараат тестови

Read more

30 мај 1913, завршила Првата балканска војна со поделба на Македонија

Read more

Мобилни

Како би можело да изгледа Galaxy Note 20?

Read more

Xiaomi подготвува смартфон на преклоп со ротирачки камери?

Read more

Познато кога ќе биде претставен Samsung Galaxy Note 20

Read more

Samsung го претстави Galaxy S20 Tactical Edition наменет за војници

Read more

Гик

Microsoft заменува новинари со роботи

Читај повеќе

Трол-фарми од Македонија и Филипините ширеле дезинформации за COVID-19

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Во последен момент - Space X и НАСА го одложија историското лансирање на Falcon 9

Читај повеќе
  • play_arrow

SpaceX и НАСА лансираат астронаути во вселената, следете во живо

Читај повеќе
  • filter

Lenovo ги претстави таблетите Yoga Duet 7i и IdeaPad Duet 3i

Читај повеќе
  • play_arrow

Седум нови видеоигри кои со нетрпение ги очекуваме во јуни

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Realme X3 Superzoom наскоро пристигнува на европскиот пазар

Читај повеќе

Пред НАСА: Кина во јули ќе го лансира првиот ровер на Марс

Читај повеќе

НАСА бара доброволци кои ќе поминат 8 месеци во руска лабораторија

Читај повеќе