Ќе чини само 122€

Познати деталите за новиот Motorola Moto E7

Motorola во септември го претстави Moto E7 Plus, но помалиот модел наскоро ќе пристигне на пазарот.

Од Motorola ги објавија перформансите на новиот модел.

Moto E7 ќе има 6,2-инчен HD+ LCD екран со формат 19:9 со селфи камера од 5 MP. Задната камера ќе има 13 MP и сензор за длабочина од 2 MP.

Уредот ќе има 2 GB RAM и 32 GB интерна меморија.

Moto E7 го напојува батерија од 3.550 mAh.

Смартфонот најверојатно ќе чини само 122 евра, а засега не е познато кога ќе почне продажбата.

Тагови
реклама

Долго чувана тајна: Србите погодиле и втор F-117 за време на бомбардирањето на НАТО

Read more

ЦИА објави загатка: Можете ли да погодите колку е часот?

Read more

Портали со стари вести за починати од COVID-19 шират паника и вознемиреност во јавноста

Read more

Дали сè уште го загревате моторот на автомобилот „во лер“?

Read more

Мобилни

Сè што треба да знаете за Poco M3: Одлични перформанси и пристапна цена

Read more

Познато кога ќе биде претставен Xiaomi Mi 11

Read more

Сè што треба да знаете за новиот Xiaomi Mi 10T Lite

Read more

Што ново подготвија од Samsung?

Read more

Гик

Технологијата сè подобро препознава лица, дури и под маска

Читај повеќе
  • play_arrow

Моментот кога се сруши огромниот телескоп во Аресибо

Читај повеќе

Гејмерска сензација: Заработува повеќе од 6 милиони долари дневно

Читај повеќе

Facebook ќе блокира дезинформации во врска со вакцината против COVID-19

Читај повеќе

НАСА: Објектот што кружи околу Земјата не е астероид, туку ракета

Читај повеќе

Примероци од Месечината собрани со кинеска сонда ќе се вратат на Земјата

Читај повеќе
  • play_arrow

Најдобрите видеоигри за декември, втор дел

Читај повеќе
  • play_arrow

Како изгледа отворање на саркофаг запечатен со „проклетство“?

Читај повеќе

Ова е формулата за веројатноста од зараза со коронавирусот

Читај повеќе