АТП КУП АВСТРАЛИЈА 2020

Познати групите и распоредот за австралискиот АТП куп

Најдобрите тениски репрезентации ќе играат меѓусебе поделени  во шест групи, секоја со по четири репрезентации. Домаќин е Австралија. Ѓоковиќ, Надал и Федерер ќе ги предвојат своите земји.

Познати се 19 учеснички, но останува да се добијат уште пет преку квалификации за да се дојде до бројката од 24. Тие пет накнадно ќе бидат распоредени во некомплетираните групи. Првите две од секоја група ќе поминат во наредената фаза.

Возбудувањата почнуваат на 3 јануари 2020, а турнирот ќе трае до 12-ти. Ќе се игра во три града и тоа Перт, Сиднеј и Бризбејн.

Репрезентациите ќе може да пријават по двајца тенисери. Ќе се играат по три натпревари, два во сингл и еден во двојки.

реклама

Мухамед Зекири со сопругата и ќерката се хоспитализирани со COVID-19

Read more

90 проценти од новозаболените во Скопје потекнуваат од 15 фамилии

Read more

Целосен викенд карантин за Скопје, Штип, Куманово и Тетово, делумен за остатокот од земјата

Read more

Објавено уште едно видео од бруталното однесување на полицијата кон Џорџ Флојд

Read more

Тенис

Федерер и Кербер на турнир на трева во Берлин

Read more

Тенисерот Басилашвили уапсен за семејно насилство

Read more

Среќен роденден, Новак Ѓоковиќ

Read more

70.000 евра за вечера со атрактивната Бушар

Read more

Спорт

  • play_arrow

10 најскапи откази на фудбалски менаџери

Читај повеќе

МЗТ до КФМ: Парите назад или кривична

Читај повеќе

Фудбалски рекордер: Украински клуб има 25 заразени со COVID-19

Читај повеќе

И после Ибра, Ибра

Читај повеќе

Карагер: Обамејанг е премногу добар за Арсенал

Читај повеќе
  • play_arrow

Холанд може да го пропушти мечот со Херта поради повреда

Читај повеќе
  • play_arrow

Фан на Барса направи видео компилација со „најдоброто“ од Роналдо

Читај повеќе

Барса сокрилa дека има пет играчи со коронавирус

Читај повеќе

ФИФА повика на здрав разум при санкционирањето на фудбалери кои бараат правда за Џорџ Флојд

Читај повеќе