Познати првите детали за гејмерскиот Black Shark 5 на Xiaomi

Оваа година пристигнува серијата на мобилни телефони на Xiaomi Black Shark 5 за гејмерите, а сега се познати и првите детали.

Типстер од кинеската социјална мрежа Weibo откри информации за основниот модел од новото семејство, како дека ќе биде придвижуван од Snapdragon 888+ процесорот на Qualcomm.

Ќе има и рамен екран на Samsung E4 AMOLED со стапка на освежување од 144 Hz и ќе се напојува од батерија од 4.600 mAh која поддржува полнење од 120 W.

Ако овие спецификации ви звучат познато, тоа се должи на фактот што тие се речиси идентични со моделот Black Shark 4S Pro.

URL

Од друга страна, Black Shark 5 Pro треба да има нов процесор Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, QHD + стапка на освежување на екранот од 144 Hz, како и капацитет на батерија до 5.000 mAh.

Дуото Black Shark 4 беше претставено во март минатата година, па сè уште ќе го чекаме пристигнувањето на наследникот.

Тагови
реклама

Руски астролог открива кои три хороскопски знаци ќе имаат најмногу среќа во 2023 година

Read more

Флојд Мејведер доби доживотна забрана да купува во Bugatti 

Read more

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Read more

Еврото зајакна, инфлацијата во еврозоната рекордна

Read more

Мобилни

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Read more

Новиот Xiaomi многу потсетува на iPhone 14 Pro поради еден важен детаљ

Read more

Протекоа фотки од новите Galaxy S23 кои откриваат практично сѐ

Read more

Збогум Pro Max, Apple воведува нова класа на телефони

Read more
 

Гик

  • play_arrow

iPhone 14 Pro „растури“ на тестот за квалитет на камерата

Читај повеќе
  • play_arrow

Повторно доцни мисијата за враќање на луѓето на Месечината 

Читај повеќе

Google ќе ве извести кога вашите информации ќе се појават во резултати од пребарување

Читај повеќе
  • play_arrow

Цел интернет пука сеир со роботот на Илон Маск 

Читај повеќе
  • play_arrow

Роботот Cassie постави рекорд во трчање на 100 метри

Читај повеќе
  • play_arrow
  • filter

Што открива најновата фотографија од мистериозната месечина Европа?

Читај повеќе
  • play_arrow

НАСА го удрила астероидот посилно од очекуваното: Можеби му откинавме парче 

Читај повеќе

6 интересни факти за животот на Мартин Лутер

Читај повеќе
  • filter

Необичниот улов кај Австралија отвора прашања: Нов вид или само чудна ајкула?

Читај повеќе